Az l. félidőben nagyszerűen tartotta magát a Soroksár
    Góllövő: Dudás, Cseh, Dudás, László, Titkos
    Hungária-út, 5000 néző. Bíró: Gombos.
    Hungária: Ujvári — Mándi, Kocsis — Barátky, Wéber, Sebes — Szegő, Cseh II., Gergely, Dudás, Titkos
    Soroksár: Pécsi — Ligeti, Kis — Elblinger, Réti, Turi — Farkas, Zimonyi, László, Schmidt, Schwarcz.
    A szép, napsütéses idő ellenére sincs nagyon meleg, amikor kiáll a smaragdzöld gyepre a két csapat. A sorsolásnál Soroksár nyer és nappal hátban játsza az I. félidőt.
    Lagymatag akciók vezetik be a játékot. Sokáig sekélyesednek a kombinációk a Hungária jobboldalán és a Soroksár baloldalán. A soroksári csatársor nehézkessége ellenére is ki tud alakítani egykét jó helyzetet, de többet semmit. A 6. percben a Hungária balszárnya támad, jóval a 16-os előtt Dudás kapja a labdát, aki
    feltűnően kézzel stoppolja le maga elé a labdát.
    Mind a két csapat megáll, még maga Dudás is, de amikor látja, hogy a bíró nem fütyül (!), akkor nekiszánja magát, elindul a labdával és
    a kifutó Pécsi mellett a hálóba vágja. A soroksáriak tiltakoznak, de eredménytelenül. 1:0.
    A Hungária most két szögletrúgással mutatkozik be. Sebesnek van egy éles lövése, ami kapufa fölé kerül, majd Cseh könnyedén leadott lövése a kapufáról pattan le. A 16. percben nagy soroksári helyzet adódik.
    A kifutó Ujváry elől elvágják a labdát, László lövése azonban a befutó Zimonyiról pattan vissza.
    Szegő rossz beadásaival tűnik fel. Ujabb két kék-fehér szögletrúgás után Sebes szabálytalanul szereli Farkast, a szabadrúgás után Zimonyi éles lövése kerül kapu mellé.
    A Hungária továbbra is szorgalmasan rúgja a szögleteket, szám szerint hármat. Az egyik úgy esett, hogy Dudás remek, — fordulásból leadott — lövését Pécsi szépen tolta ki. Barátky éles szabadrúgásából is szöglet lett. A kitörő Gergely elé Pécsi nagy szerencsével fut ki, éppen neki megy a labda. Két perc mulva Schmidt szép lövése kerüli el alig-alig a célt. A Hungária végig többet támad, de a soroksári védelem, különösen a két hátvéd, nagyon szépen operál. Az utolsó negyedórában Soroksár feljön, két szögletrúgást is elér, majd Elblinger beadása teremt veszélyes helyzetet Ujváry kapuja előtt. A befejezés előtt pár perccel
    Szegő végre megembereli magát, szépen elfut, remekül ad be,
    Dudásnak azonban rosszul pattan a labda és mire lábához szelídíti, vége a jó helyzetnek.
    Komoly Hungária-offenzívával kezdődik a II. félidő. Látszik, hogy most már nagyon akar a kék-fehér csatársor. A belső hármas szép belső kombinációja után Dudás labdája félremegy. Soroksár sem rest közben és egyik támadásánál
    Mándi is elköveti az obligát hendszet, amit a bíró „rálőtt labdának” minősít.
    Hungária szögletrúgáshoz jut, közben azonban Dudás kézzel segít magán. Az egyik évődő néző tetetett csodálkozással megjegyzi:
    — Jé, ezt lefújta a bíró?
    — Persze, mert Dudás két kézit lökött... — jegyzi meg szomszédja.
    Közben újabb Hungária-szöglet esik. A 13. percben pedig öngól nélkül is bebiztosítja győzelmét a Hungária. Titkos lefut, beadását Wéber
    Cseh elé teszi, aki még meg tud fordulni a labdával, ki is teszi jól a lába elé és nekifutva a jobb sarok felső lécének lövi a labdát, ahonnan élesen a hálóba vágódik. 2:0.
    A Hungária tovább támad. Előbb Barátky éles, lapos lövéséből lesz szögletrúgás, majd Dudás szép fejese pattan Pécsiről szögletre. A Hungária fölénye most már kimondott, a csatárok tologatása azonban idegekre megy. Nem látni egy kapásból leadott lövést, csak Dudás szánja el magát néha rá. Közben a soroksári védelem remekül dolgozik. Kis hátvédjátékát élvezet nézni. Ujabb kék-fehér szögletrúgást Pécsi szépen lehúz. Titkost nagy lesállásból elengedi a bíró, szerencsére nem lesz belőle gól. A 25. percben Cseh passza után Gergely éles lövést küld a kapura, Pécsi veti magát, nem tudja teljesen hatalmába keríteni a labdát, az elébe gurul és miközben ő a földön fekszik, a nagy rohammal jövő Dudás irtózatos erővel vágja be a labdát a hálóba. 3:0.
    A Hungária már biztonságban érzi magát, támad tehát a Soroksár. A balszárnyon levitt támadás hosszas ide-oda tolás után szögletre megy. A 27-ik percben Schwarz pompásan irányítja a szögletrúgást, amely
    László fejéről gyilkosan csavarodó ívben vágódik Ujváry kapujába. 3:1. Most Cseh kabinetalakítása következik. Titkos labdájára egyszerre fut ő és Pécsi kapus. Cseh remek testcsellel megtéveszti a kapust, Pécsi nem éri el a labdát, Cseh pedig nem nyúl hozzá és a labda vígan gurul az üres kapu mellé. Véletlen, hogy pár centivel a léc mellett megy ki. Soroksár újabb szöglethez jut, majd ismét a soroksári kapu elé terelődik a játék. Ligeti hazaadás helyett komplikált megoldást választ. Szegő elszedi a labdát, beadását Dudás a centerből átemeli balra, ahol
    Titkos teljes tisztán jön és félmagas lövéssel biztosan szerzi meg a kifutó Pécsi mellett a negyedik gólt. 4:1.
    Most még egy Hungária-szöglet, sok Hungária-támadás és két nagy Titkos-helyzet következik és vége a meccsnek.
    Senkey Imre, a Hungária edzője: A régi recept... Az I. félidőben várták a mieink, hogy a sült galamb a szájukba repüljön, szünet után aztán megemberelték magukat. Kompóti Gábor, a Soroksár edzője: A Hungária megérdemelte a győzelmet.