Hungária FC - Nemzeti SC 4 : 1

2024.02.21, 19:23
    Hungária—Nemzeti 4:1 (3:1)
    A kék-fehér csatárok rosszul lőttek s csak két tizenegyes dagasztotta tekintélyesre a gólarányt Góllövő: Szegő, Bihámy, Cseh 11-esből, Gergely, Cseh1 11-esből
    Hungária-út, 3500 néző. Bíró: Himler.
    Hungária: Szabó — Mándi, Kocsis — Barátky, Sebes, Szaniszló — Szegő, Cseh, Gergely, Dudás, Titkos.
    Nemzeti: Vermes — Flóra, Szendrő — Sós, Buza, Belcsik — Vadas, Odry, Szecsey, Bihámy, Szeder.
    A Hungária komoly támadásokkal kezdi a játékot, Vermesnek már az első percben nehéz vetődéssel kell védenie, majd Gergely fölé fejel. A Dudás— Titkos lefutás után Buza fejeli el a kapu elől a beadást, Barátky cselezései után meg Gergely jó helyzetből kapu mellé küldi a labdát. A kirugás nem hoz felszabadulást, mert
    Szegő szélsebesen rohan a labdával s futtából hatalmas lövéssel a jobb felső sarokba talál. (1:0). 5. p.
    Remek gól volt, mely után tapsol a közönség, a Kék közép pedig lelkesülten buzdítja csapatát. A Nemzeti kapcsol azonban most rá. Szabadrugását Vadas a bal felső sarok mellé irányítja s a kirugás után Hungária-kornert kell elhárítania a védelemnek, de Bihámy jól küldi előre Szedert, akit Mándi csak ejtetéssel tud feltartani. A biró nem veszi figyelembe a 16-on belül történt esetet s nem ítél büntetőt. 8. p. Erre ellanyhul az iram s Mándi hatalmas rugása kelt feltűnést és méltányló morajt. A Nemzeti szabadrugásokkal veszélyeztető a 17. percben
    Flóra húszméteres bombáját Szabó csak kiütni tudja, Bihámy rárohan a labdára, a kapus sérül, elesik, Odry meg háló fölé emeli az eléje hulló labdát.
    Szabó a fejére kapott ütést, lemossák, hogy tovább játszhasson. A Nemzeti ostroma véget ér s máris Dudás fejese ad munkát Vermesnek, a 21. percben meg Gergelynek kitűnő helyzete támad, de elhibázza. Cseh nem boldogul az ügyes Belcsikkel szemben, de a 24. percben Szegő elfut, lapos beadása Dudás elé jut s az éles lövése nyomán Vermes lábáról pattan vissza a labda. Titkos emberbe lövi, majd Dudás fejese már könnyű kapuszsákmány. Erre a Nemzeti rohamoz. Szecsey igen ügyesen szökteti Bihámyt, aki elugrik Mándi mellett. Mándi — lesz, ami lesz! — hátulról rángatja a csatárt, de nem tudja feltartani. Bihámy az ötösig jut s onnan a bal alsó sarokba csőrözi az egyenlítő gólt. (1:1). 26 p.
    A Hungária szögletrúgást ér el, majd a jobbról induló támadás balra. Titkos elé viszi a labdát, aki nagy lendülettel tör kapura. Sós szereli úgy, hogy a labdát lefogja s a szélső átesik rajta.
    A bukás a labdán keresztül történt, ezért meglepő, hogy a játékvezető 11-est ítél, amit Cseh értékesít. (2:1). 29. p.
    Barátky keményen összecsap Szederrel ,a nadrágszára leszakad, a vörös Takács fut hozzá, hogy rendbe hozza toilettjét. Jó összjáték után Bihámyt kornerre szerelik Szeder rosszul rúg ugyan, de Belcsik átíveli a labdát s Vadas alig kapu mellé küldi. Változatos támadások töltik az időt. A 41. percben szabadrúgás után Szecseyt elereszti Mándi s Szabó csak az utolsó pillanatban ugrik a labdára, amit kornerre üt. Átterelődik azonban a játék s
    Gergely kitűnően megy keresztül ügyes cseleivel a védőkön. Hirtelen a kapu előtt terem s Vermes már tehetetlen vele szemben, a bal alsó kapufa mellé surran be a gól. (3:1). 42. p. Szabó szépen fog egy fejest, Vermes hazaadást kap, végül Kocsis gyertyája fejezi be a félidőt.
    Alig indult a játék, Odry alaposan meggyúrta Dudást egy összefutás után. Szendrő, a bekk Sebesbe rúgott bele, majd Flóra lendülő lába is belefutott Dudásba. A közönség hangosan lázongott a kemény, sőt durva játék láttán. Szendrőt szidják a tribünről, mint a bokrot s botokkal fenyegetik. Szegő végre is elfut a labdával, de lapos beadása Vermes zsákmánya lesz. A Nemzeti támadásai két szögletrúgást eredményeznek. A 14. percben Szegő akarja megismételni első félidőbeli bravurját, a nagy lövés azonban most célt téveszt. Titkos fut el, mellé lő. Erre eseménytelen Hungária-fölény alakul ki, de a 19. percben Bihámy cselez, Szeder elé játszik, a szélső azonban rosszul céloz. Kirúgás után Hungária-ostrom folyik, de a lövések sora emberbe akad. Dudás lő csak jól, de foultja miatt már előbb szólt a bíró sípja.
    A Nemzeti egészen beszorul. Az egyik, jobbról jött lövés kapu mellé vinné a labdát, Flóra azonban belerúg s gyertyát csinál a kapu előtt. A lehulló labdát Gergely is ott várja csaknem a kapuvonalon,
    Szendrő nekifut hátulról s belöki a kapuba, hogy elterül a center.
    Tiszta 11-es. A bíró meg is adja habozás nélkül.
    Cseh pedig most is pontosan küldi a hálóba a labdát. (4:1). 24. p.
    A Nemzeti keményen játszik, sok a szabadrúgás, de kornert is szerez közben. A másik kapunál jó adogatás után Dudás előtt nyílik jó helyzet, de háló fölé emeli a labdát. A 35. percben is kornert rúg a Nemzeti. Vadas rúgása azonban rossz , Gergely Titkost szökteti, akit a bíró lesről is elenged. A beadás azonban nem sikerül, kapu mellett gurul ki a labda. Az utolsó percekben viharos erővel támad a Hungária. Szegő hatalmas lövése kapufát talál, majd Szegő beadása után Dudás a másik fát találja el, Cseh nagy lövését meg Vermes védi. Az utolsó helyzet mégis a Nemzeti-csatárok lábán alakul ki, de Szecsey kihagyja s így az eredmény már nem változik.