Góllövő : Markos, Eőry, Eőry, Markos, Vincze, Csizi
    Debrecen, 2000 néző. Bíró: Hartmann.
    Bocskai: Fehér — Vágó, Janzsó — Palotás, Moóré, Keviczky —. Markos, Vincze, Teleki, Eőry, Hevesi.
    Somogy: Váli — Szattyin, Miklósi — Egri, Boros, Győrffy — Mészáros, Galambos, Csizi, Dormos, Nákovics.
    Az idő napfényes volt, de hideg, szeles és a közönség — bármilyen kiváncsi is volt a három hete túrázó csapatára — csak mérsékelt számban vonult ki. A helyválasztásnál a Somogynak kedvezett a szerencse és az élénk széllel hátban ő irányítja az első támadásokat.
    Ezek kezdetben eléggé biztatóak. Az egyik után Dormos bombáz kapu fölé, a másik után Galambos teszi ugyanezt. Csakhamar kiderül azonban, hogy akik a Bocskai személyében túráktól fáradt csapatot biztatni jöttek, azok nagyon csalódtak. A debreceni fiúk olyan frissen játszottak, mintha el sem mozdultak volna hazulról, a Somogy azonban valósággal ólomlábakon járt mellettük. Teleki előbb Eőryt, majd Vinczét ugratja ki és a két jó lövést Váli védi. Mégis a Somogy éri az első sarokrúgást Vágó hibájából, Mészáros azonban mellé lő. Most felzárkózik a Bocskai, Moóré Telekinek ad, az
    szökteti Markost, a szélső pedig három játékos után a kapust is kicselezve a 18-ik percben begurítja a labdát. 1:0.
    A Bocskai most saját művészetétől megittasulva játszik a labdával, mintha ellenfél sem volna és nem is eredményre menne a játék. A közönség végül már bosszankodni kezd és gólt reklamál. Erre belefekszik a Bocskai és két korner után
    a 28-ik percben Teleki tisztára játsza Eőryt és a csatár lapos lövése védhetetlen. 2:0.
    A játék megint erélytelen, csak Boros túlerélyes, aki csúnyán belelép Teleki bokájába és a center ettől kezdve óvakodik minden közelharctól. Bocskai-fölénnyel végződik a félidő.
    A második félidőt Eőry három bombája nyitja meg. Kettőt Váli véd, egy mellé kerül. Azután trükkök hosszú sora következik, de a közönség unja a tűzijátékot és gólt reklamál. A 25. percben teljesedik vágya, mert
    Váli rosszul fut ki, elveszti a labdát és az élelmes Eőry beszúrja. 3:0.
    Két perccel később
    Markos végigszáguld a szélen, kicselezi, aki útjában áll és bevágja a labdát. 4:0.
    A 29. percben a balra húzódó Eőry remekül ad be a szélről, Vincze jól ugrik érte és fejjel becsavarja. 5:0.
    Most újra fölényeskedési periódus következik, ami annyira bosszantja a közönséget, hogy a Somogyot kezdi biztatni. Ennek meg is van az eredménye, mert a 40 percben Mészáros jó beadását a tétovázó védelem mellett Csizi begurítja. 5:1.