Góllövő: Kárpáti I., Czumpf, Kárpáti I.
    Sport-utca, 1000 néző. Bíró: Gerő.
    Budai „11”: Fábián — Vadász, Fekete — Wéber, Burger, Magda — Rökk, Sztancsik, Kárpáti I., Czumpf, Schuster.
    Nemzeti: Vermes — Flóra, Szendrő — Hossó, Buza, Belcsik — Stahl, Odry, Sós, Bihámy, Szeder.
    Szombat. Napfény. Koratavasz. Egy meccs, amelyet vasárnapról előrehoztak. A derbi elöl!
    Mérkőzés előtt mindkét tábor tele van sirámmal. A Nemzetiben Vadas, a budaiaknál Polgár jelentett az utolsó pillanatban beteget. A Nemzeti 13 tagú keretéből így hárman (Paczolay, Szecsei és Vadas) betegek s az amatőr Stahlt kell beállítaniok jobbszélsőnek.
    A Nemzeti kezdi a játékot. Nap ellen játszanak a vendégek, az enyhe, szél azonban őket segíti. Át is veszik rögtön a támadó szerepét, de az első lövést csak a 6. percben küldi kapura Bihámy. Azután lassan megembereli magát a Budai „11” is. Czumpf előbb ügyetlenkedik kétszer, azután lő, csak kissé magasan. Tíz percnyi langyosság után Rökk támadása hozza az első élénkséget, de a jó beadást Schuster rosszul lövi. Egy-egy szögletrúgás eredménytelen. Rökk megint jól támad, de Kárpáti I. rosszul fejel. Az első rendes lövést Schuster ereszti meg, Vermes vetődve fog. A 17. percben Szendrő kornert vét,
    Rökk jól rúgja és Kárpáti I. szépen felugorva élesen a jobb felső sarokba fejel (1:0).
    Ujra lanyhul az iram, csak a bíró és határbírák elnézései izgatják a kedélyeket. Az ügyesen kiugró Schuster lövését Vermes szögletre ejti, de a bíró nem látja és a határbírák is a tehető legrosszabbul helyezkednek. Fábián kapujára csak Belcsik és Bihámy távoli lövése veszélyes. A Budai „11” rohamai sokkal keményebbek, igaz, hogy a második budai gólban Vermes is részes. A 32. percben
    Czumpf 25 méterről megcsőrözi a labdát s a nappal szembenéző Vermes balra dűl, pedig a labda középen megy be (2:0).
    Potyagól! A budai szurkolók nekibuzdulva követelik a harmadikat s ez csak percekig számít tréfának, mert a 35. percben Schustert a 16-oson gáncsolja Flóra s az álmos Nemzeti-védelem még fel sem áll a szabadrúgáshoz, amikor
    Schuster beadása Kárpáti I. fejéről élesen a hálóba száll (3:0). Kárpáti I. két szép fejesgólja után megsérül, sántikál. A végén igyekszik a Nemzeti, Bihámynak van egy szép kapáslövése (kissé fölé), de ez minden.
    Szünet után élénk iramban kezd a Nemzeti, de rövid a lélegzete. A Budai „11” hamar feljön s bár Kárpáti I. a csatársor közepén csak sántikál, most is veszélyesebbek a budai támadások. Vermes elveszti a labdát egy szögletrúgásnál, kitör a belviszály a Nemzeti-védelemben. A Nemzeti is támad, Bihámy jó helyzetben félrelő, majd Odry vezet jó támadást, de Fábián a helyén van. Negyedóra után
    a sántikáló Kárpáti I. kimegy a jobbszélre
    és Rökk jön be a középre. Túlerős a budai védelem a puha Nemzeti-csatársor számára. Most már a felforgatott budai csatársortól sem telik egészséges akció és igy
    a játék egyre csapnivalóbbá válik.
    Vadász 30 méteres bombaszabadrúgása sokáig az egyetlen esemény.
    A félidő közepén a Nemzeti is átcsoportosít:
    Buza előre, Sós hátramegy,
    az „üzem” ettől sem megy jobban. Legfeljebb több a szabadrúgás, mert Buza nagyokat lök a budai védőkön, mintha ez hozzátartozna a centerség lényegéhez. Csúnya vagdalózás után a 40. percben Bihámy végre rendesen kitör, lövését Fábián Buza elé üti, de az közvetlen közelről is hibáz! A 45. percben újra Bihámy támad, passzát Buza jól adja vissza, gólhelyzet, de
    a budai hátvédek elkaszálják a csatárt: 11-es!
    Az elbukott Bihámyt kiviszik, sérült! Flóra előrerohan elégtételt venni társáért, az eredmény:
    kiállítják!
    A 11-est Odry először belövi, de a bíró Fábián ide-oda ugrálása miatt belefújt a lövésbe s hiába megy hálóba a labda, a bíró nem ad gólt. Másodszorra Odry épp Fábiánba céloz. Tipikus esete annak, hogy nem azt büntetik, akit kellene,