Elbizakodottak voltak a szegediek - de bírói tévedések is sújtották
    Soroksár, 700 néző. Bíró: Juhász dr.
    Soroksár: Augusztinovits •— Schweier, Lichtner — Elblinger, Kompóti, Túri — Izsépy,
    Pflum II., Kautzky, Schmidt, Kohut II.
    Szeged FC: Pálinkás — Sirály, Raffai — Polgár, Somogyi, Bertók — Korányi II., Gyurcsó, Lukács, Kis, Havas.
    A széllel játszó soroksáriak az 5. percben Bertók miatt szabadrúgáshoz jutnak. Izsépy küldi be a labdát, Pálinkás csak kiütni tudja
    s a jobbösszekötőben termett Schmidt közelről hálóba lövi. 1:0.
    Két perccel később szögletrúgás nyomán Kautzky csaknem újabb gólt ér el. A 15. percben Kohut hatalmas helyzetből emberbe lő, majd szögletrúgás is jelzi a soroksáriak fölényét A szegediek csatársora gyámoltalan, amellett könnyelműen, elbizakodottan is játszanak. A 20. percben egyperces gyászszünetet rendel el a bíró. Játék továbbra sínes: "A szegediek alig-alig mozognak, de a soroksáriak is csak lelkesedésükkel járnak elől. 4:0 már a szögletrúgások aránya a javukra. Egy perccel a félidő vége előtt szép támadás után Pflum II.lövése alig megy
    mellé.
    Szögletrúgásokkal melegednek a játékba a csapatok szünet után. A szegediek veszélyesebbek, de most is olyan rendszertelen a játék, mint az I. félidőben. Sok a fault, sok az izgalom, az iram azonban nagy. A 10. percben Havas szépen kanyarodik be és jól lő kapura. A közönség valóságban tűzben van, sokat kiabálnak, a pályán
    nagy a vagdalódzás.
    Negyedóra elteltével feljönnek a szegediek, de nincs szerencséjük. Kapu előtt a bíró nem vesz észre két soroksári hendszet. A 22. percben a bíró tévesen jelez lesállást, de Gyurcsó fütty után is berúgja a gólt. A 25. percben Gyurcsó mintegy 25 méterről megvágja a labdát, Augusztinovits beengedi a hóna alatt,
    de ebben a pillanatban a bíró sípol és azt jelzi, hogy Lukács lesben volt. Bírói hiba! Lukács csak akkor tört előre, amikor Gyurcsó már lőtt. Lukács és Gyurcsó a bírónak szalad, tumultus támad a játékvezető körül. Két perc szünet! A 30. percben a szegediek cserélgetni kezdik a csatárokat: Korányi II. jobbösszekötő lesz, Kiss megy ki jobbszélre. Ez se használ. A játék elfajul. Sok a fault és a legtöbbet a bíró elnézi.