A szebben játszó „paprikás" csapat megérdemelten nyert a kerület ellen
    Góllövő: Lukács, Havas, Győry, Gyurcsó, Lukács, Blaskó
    Üllői út, 3500 néző. Bíró: Vass Ernő.
    Szeged FC: Pálinkás — Raffai, Sirály — Polgár, Gerle, Bertók — Korányi II., Gyurcsó, Lukács, Kiss, Havas.
    III. ker. FC: Zoch — Hefkó, Bíró — Steiner, Lutz, Magyar — Győri II., Blaskó, Sárvári, Kármán, Dömötör.
    A szegedieket biztatja a közönség rögtön s van is foganatja. A lendületesen támadó „paprikások” már a 4. percben gólt érnek el. Havas labdáját ugyan elnézik a belsők, de Korányi ujra beküldi s most már
    Lukács kis állítgatás után beteszi, öt méterről. 1:0.
    A következő percekben is a Szeged támad, de a bíró nem ítél 11-est, amikor Havast a 16-oson belül kézzel tartják vissza. Ezután
    a közönségnek
    egymásután többször van panasza a bíró ellen. Szidják, kifütyülik és kórusban sértegetik a megzavarodó és öt perc alatt hibát hibára halmozó játékvezetőt. Három „civil” van játék közben a pályán. Sárvári ugyanis leteríti Bertókot, mire a rendőrök ott teremnek. Ám a bíró csak két perc mulva veszi észre a határbíró kétségbeesett integetéseit. Van is fütty.
    Lassan feljönnek a kerületiek is, a 22. percben már a második sarokrúgásuk van soron.
    A védelmük azonban gyenge, Biró ismét kornert vét.
    A játék meglehetősen kemény,
    a kerületi kölcsönöket Gerle adja vissza nagy buzgalommal. Közben a 29. percben zavar támad a szegediek kapujánál, de Sárvári sokáig állítgat s oda a helyzet. Huszáros rohammal megy át támadásba a szegedi csapat, Korányi lefutja Bírót, a rárohanó Hefkó előtt beadja a labdát, a tisztán álló Havas állít és hálóba ragaszt a 31. percben. 2:0.
    A válasz nem soká késik. A 35. percben Győry II. labdát kap, lefut és bekanyarodik. Raffai már tehetetlen vele szemben, mire a csatár
    a kifutni meg nem kifutni is akaró Pálinkás mellett közelről ér el gólt. 2:1.
    Szögletrugás is jelzi, hogy a kerületiek kissé magukra találtak. A berugás nyomán Pálinkásnak meleg helyzete támad s csak kiütéssel tud menteni. A kerületieknél Kármán és Sárvári helyet cserél, de a csapat így sem ér célt.
    Már az első percben Lukács gyönyörűen elmegy Hefkó mellett. A hátvéd hátulról faultolja, de Lukács így is tovább megy, azonban három lépésről tiszta helyzetben mellé gurít. Szögletrúgásokkal válaszolnak a kerületiek. A játék most kiegyenlített, a bíró ellen azonban most is sok panasza van a közönségnek. A kemény játéknak Steiner az áldozata, a 15.percben ki kell állnia.
    Nem is jön vissza.
    A lassan újra jobban játszó szegediek két szögletrúgással igyekeznek újabb gólokhoz jutni.
    A 20. percben Lukács újra faképnél hagy mindenkit, egészen szabadon szalad be, de most meg magasan fölé lő közvetlen közelről. Majd meg az háborítja fel a közönséget, hogy
    Lutz Bertók arcába rug.
    Bertók most már sérülten a csatársorban játszik. Szeged nagy lendülettel támad a tíz emberrel játszó kerületiek ellen. Sarokrúgás után Zoch kiüti a labdát, amely Gerlén, Korányin és Havason keresztül a tumultusban
    Gyurcsó elé kerül s a csatár meg is találja az utat a 20. percben. 3:1.
    Gól után Biró csúnyán faultol, de a bíró újra csak figyelmezteti. Most megered az eső s kissé lecsillapodnak a kedélyek. Csak akkor hördül fel a nézőtér, amikor Sárvári átadásából Győry II. és 31. percben három lépésről fölé küldi a labdát. A négy csatárral játszó kerületiek ezután is ritkán jutnak szóhoz, míg a szegediek előbb szögletrúgással veszélyeztetnek, majd a 35. percben Korányi lefut, Bíró előle elrúgja ugyan a labdát, de Gyurcsó lába elé
    Gyurcsó Lukácshoz továbbít s ennek lövése nyomán hálóban ül a labda. 4:1.
    Nem sokkal később Gerle csúnyán faultolja Dömötört, de kiállítás helyett csak figyelmeztetés jár most is. A 89. percben Magyar és a fedezetet játszó Blaskó fejelget egymásnak, Blaskó vagy 30 méterről megvágja a labdát, Pálinkás bizonyára azt hitte, hogy a lövés mellé megy s közben a hóna alatt hálóba siklik a dugó. 4:2.
    A 44. percben Lutz panaszára a határbíró véleménye alapján Havast a bíró kiállítja, de távoznia kell a köpködő és feleselő Lutznak is. A közönség tapsban tör ki. Sőt sokan fellélegzenek, mikor hamarosan vége az egésznek. Pedig még nincs is vége! A nézőtérről is látni ugyanis, hogy levonulás közben „folytatják a meccset”.