Góllövő: Polgár, Kautzky, Rökk, Sztancsik
    Soroksár, 800 néző. A pályán kívül, a kerítés tetején 150 néző. Bíró: Szél L.
    A választásnál Soroksárnak jut a széltől támogatott oldal:
    Budai „11”: Hóri — Kárpáti II., Fekete — Magda, Kárpáti I., Schuszter — Rökk, Sztancsik, Polgár, Czumpf, Tárnok.
    Soroksár: Augusztinovits — Schweier, Schmidt — Elblinger, Illik, Túri — Mélykúti, Pflum II., Kautzky, Zwick, Béres.
    A soroksáriak vezetik az első támadást, de Schuster hatalmas rúgással felszabadít. Tárnok és Polgár jár elöl, Tárnok lő, Augusztinovitsról visszapattan a labda, kis zavar és
    Polgár egy lépésről az üres hálóba helyez az első percben. 1:0.
    Változatos játék közben Illik a 9. percben lerándul, két percre ki is áll, majd amikor visszajön - erősen sántít. Éppen ezért centerbe kerül s Zwick jut a csapat tengelyébe.
    — Ébredjetek — kiabál Faragó Loja a csapatának.
    — Nyomjátok meg a gombot — harsognak a soroksáriak —, elég volt már a vereségből.
    A jól játszó Polgár bombáját a 18. percben Augusztinovits csak fölé tudja öklözni, majd Rökk lövését is kornerre védi.
    Illik visszamegy a helyére, a soroksáriak pedig nagy izgalomban, zivataros hangkáoszban sorra vezetik támadásaikat. A közönség tüntet a bíró ellen, az egyik szabadrúgásnál meg is áll a játék. „Botrányszag” lóg a levegőben... Végül is Schmidt remek szabadrúgása alig megy mellé. A 26. percben újabb roham: Mélykúti—Pflum—Kautzky a labda útja s
    a center remek gólt vág be. 1:1.
    Van is harsogás s nagy huj-huj-hajrázás. A 40. percben Polgár lesgyanúsan indul, a bíró azonban nem fütyül, Polgár lő, Augusztinovits véd s
    Rökk a kapusról visszapattanó labdát a hálóba teszi. 2:1.
    A soroksáriak hiába tiltakoznak.
    A soroksáriaknál Elblinger most középfedezetet, míg Illik jobbfedezetet játszik. A budaiak vezetik eleinte a támadásokat. Veszélyesek, a 7. percben Lichtner már kézzel akar védeni a kapuban, de a labda mellé megy. Amott Kautzky fejel Hóri kezébe. A 10. percben Polgár hátra ad Sztancsiknak — pergőlabda! —,
    az összekötő ballal eltalálja és Augusztinovits nem tudja védeni a sarkos lövést. 3:1.
    A 17. percben újabb szép támadás során, Polgár gólnak látszó lövését Augusztinovits kiüti, Rökk céloz, de
    az alsó lécről kijön a labda.
    A fáradhatatlan Kautzky többször felhozza a soroksáriakat, a 24. percben öt méterről hatalmas lövést is küld a kapura, de Hóri legény a talpán. Majd a 31. percben Mélykúti remek szabadrúgását csak fölé tudja ütni Hóri, de a szögletrúgást már másodszor küldi kapu mögé Béres. A 39. percben újabb roham során hatalmas „rumli” van a budaiak kapuja előtt, a labda a gólvonal előtt pattog, valaki kézzel megrántja a hálót, ami sokakat megtéveszt s korner helyett gólt reklamálnak. Majd Augusztinovitsnak van még jó védése, a Soroksár is igyekszik a végén , de hiába.