Sport utca, 1500 néző. Bíró: Salgó.
    A budaiak választanak és a széltől támogatott oldalt kapják.
    Budai „11”: Hóri — Wéber,Fekete — Kárpáti II, Kárpáti I.,Schuszter — Rökk, Stancsik, Polgár, Czumpf, Tárnok.
    Kispest: Dénes — Szemere,Laki — Gálos, Purczeld, Keresztes — Szabó, Szenes, Kormos,Szepes, Serényi,
    Sokáig szép játék folyik, de minden különösebb esemény nélkül. Tárnok nagy helyzetet ront, mire bekiabálnak:
    — Ébredjetek budaiak!
    A 20. percben Polgárnál a labda, jobbra kanyarodik, Szemere és Laki között átmegy, engedik lőni, hiszen nem olyan veszélyes a szög,
    Polgár lő is, Dénes azonban feltűnően rosszul vetődik és a jobb sarokban köt ki a labda. 1:0.
    Kispest szögletrugással válaszol, majd Serényi két emberen is átmegy, betolja a labdát, de Szepes ügyetlen. Most két kornert rúg a Budai „11”, a másodiknál (26. perc) Stancsik fejese
    a lécről esik vissza.
    Majd a túlsó oldalon Serényi jut szóhoz,
    bődületeset lő,
    de Hóri is kitesz magáért. Nagy jelenet volt. Rökk már vágtat is előre a labdával, de hátul közben tömegjelenet támad labda nélkül. A tiszta helyzetbe került Rökköt megállítja a bíró s a határbíró bemondására figyelmezteti Wébert.Kispestnek több helyzete akad. Aztán a budaiak is támadnak s a közönség sokat kiabál:
    — Rökkre játszani!
    A 33. percben Serényi ujra nagy mestere a driblinek, szép beadását ezúttal Szabó rontja el. Az állóhely sokáig tüntet Serényi mellett. Hórinak ujra munkát ada fürge szélső, majd kispesti szögletrugás az esemény. Ennél Hóri kiejti a labdát, Szenes azonban faulttal elrontja a helyzetet. A 43.percben Serényit Kárpáti II. elengedi, a szélső lő és Hóri mellett a labda a léc belső éléről nagy erővel a hálóba pattan. 1:1. Pompás gól volt.
    Élénk iramban folyik a II. félidő. A budaiak rögtön sarokrugáshoz jutnak. Majd Rökk beadásából Stancsik kapufát lő, a lepattanó labdát Tárnok emberbe lövi. A 15. percben mintha csak a föld alól nőttek volna elő a kispesti szurkolók, szinte azegész pálya bömböli a „hajrá Kispestet”. A 19. percben előbb hendsz, majd Serényi esése miatt 11-est reklamálnak a kispestiek — eredménytelenül. Végre a budai csapat is megembereli magát. Polgár lövését Dénes visszaüti,
    Rökk elhalássza a labdát, Dénest is kidriblizi és az üres hálóba lövi a vezető gólt. Centerből... 2:1. 22. p.
    Az egyenlítés a 30. percben következik. Szabó küldi be a labdát, Kormos Szepes elé pöccinti, Szepes jó rajtot vesz, a védőket lerázva s a későn vetődő
    Hóri mellett kezeiről egyenlít. 2:2.
    A 35. perben Rökk szabadrugását Polgár kapura lövi, Dénes kiejti, de még sincs baj. A befejezés előtt egy másodperccel Polgár lövését kell még Dénesnek tisztáznia.