Góllövő: Bihámy, Paczolay, Kormos
    Kispest, 1000 néző. Bíró: Boronkay.
    Nemzeti: Vermes — Flóra, Szendrő — Vadas, Buza, Belcsik — Paczolay, Odry, Bihámy, Szecsei, Szeder.
    Kispest: Dénes — Szemere, Laky — Szabó, Purczeld, Keresztes — Mikes, Szenes, Kormos, Szepes, Serényi.
    A Nemzeti „nyolcgólos” csapatával áll ki, a Kispest a beteg Gálos helyett Szabót szerepelteti. A felek hamarosan megálapítják, hogy a Nemzetiben egy volt kispesti (Paczolay), a Kispestben viszont két volt Nemzeti-játékos(Szepes és Szenes) játszik, akik persze mind meg akarják mutatni — a másik csapatnak__
    A Nemzeti kezd — most már lassanként megszokottá váló — szép stílusában. Az 5. percben Szeder átdolgozza magát a kispesti védelmen, még a kapust is kicselezi és — mellé gurít. Bihámy szép akciókat indít el, de maga egyelőre még kényelmesen mozog. Kispest üdvöskéjére, Serényire játszik minden labdát, de a Nemzeti Vadasa rendőrként áll a szélső mellett, nem hagyja élni. De egy elcsúszás — és a szélső bombája alig fél méterrel zúg a kapu fölött. Kispestet támogatja az erősszél s lendület is van a csapatban. Kormos két jó lövése kerülgeti a Nemzeti-kaput, azután Serényi beadása csúszik el a kapufán. Csak gól nincs. A Nemzeti szórványosabban támad, de akkor szépen épít és veszedelmesebb is. A 20. percben Vadas előredobja Paczolayt, a pontos beadásról Dénes lekésik és
    Bihámy szép gólt fejel. (1:0).
    A Nemzeti igen szépen adogat, Kispest lendületével egyensúlyozza ki a játékot, rendszertelen támadásai azonban nem hozhatják zavarba a nyugodt Nemzeti-védelmet, viszont Dénes bizonytalankodásai annál kellemetlenebb perceket okoznak a kispesti hívőknek. A végén Kispest ötperces ostromot vág ki, de hiába fejel Kormos át a kapuson is, Flóra a vonalról még idejében rúgja vissza a labdát. Sőt, a 44. percben Bihámy pompás kiadásával
    Paczolay elfut és futtából most maga durrant a léc alá.
    Nagy gól! (2:0).
    Szünet után heves iramot diktál a Kispest, amely Szenest és Szabót felcserélte. Megint Flóra véd a vonalon, majd Nemzeti-intermezzo: Szeder kapufát lő. A 8. perc hozza a Kispest-gólt: Mikes támadását röviden mentik,
    Kormos az eléje került labdát a 16-osról nagy erővel a bal felső sarokba küldi. (2:1). Kispest egyenlíthetne, de hiába ad be jól Serényi, három kispesti csatár egymást zavarja. Negyedóra után lanyhul a kispesti iram. Még most is igyekszik a piros-fekete csapat, de gyatrák a passzok, nincs egyetlen rendesen felépített támadás. Serényit Vadas teljesen kikapcsolja a játékból, a többiek pedig nem értik a helyzetcsinálás mesterségét. A csapkodó stílus az idegeskedő Nemzetire is átragad, de mégis a Nemzeti az, amely gólt rúghatna. Buza labdája kapufát talál, a végén Szecsei alig hibáz. A közönségnek nem tetszik, hogy a bíró a véletlen hendszeket nem fújja le, van kis tüntetés, igazoltatás, kivezettetés. Egyenlítés viszont nincs.