Góllövő : Fenyvesi, Fenyvesi, Titkos, Barátky
    Hungária út., Biró, Gombos.3000 néző.
    Hungária: Szabó I. — Mándi, Kocsis — Barátky, Wéber, Szaniszló — Ottávi, Cseh, Gergely, Vörös, Titkos.
    III. ker. FC: Budai — Győri, Biró — Beretvás, Lutz, Magyar — Fenyvesi, Király, Kármán, Horváth, Dömötör.
    Hungária-támadások után az óbudai csatársor teremt néhány helyzetet, de egyiket sem tudja kihasználni. Az első komoly támadást a 7. percben intézi a Hungária, Ottávi éles beadása Budairól lepattan, de Biró ment. Néhány szabadrúgás után Titkos lövése Budairól kornerre megy. A sarokrúgást Barátky fejjel küldi kapura, de Budai maga alá temeti a labdát .A 14. percben Vörös remekül indít el egy akciót, meredeken átadott labdáját
    Ottávi élesen a felső kapufa élének lövi, ahonnan kipattan.
    Nyomban a kerületi balszárny megy el a labdával. Horváth átvágott labdája Fenyvesit a legtisztább helyzetbe hozza, de a szélső a kapu fölé teszi a labdát. Dömötör kornert ér el ezután. A 19. percben Titkos hosszú, lövése a túlsó sarok fölött megy ki. Ujabb Hungária-kornert végül is Szaniszló vág kapu fölé. Váltakozó támadások közben enyhe Hungária-fölény alakul ki.
    Barátkynak van egy hatalmas lövése, ami a felső kapufáról száll ki.
    Dömötör lövését Szabó kiejti, Kármán három lépésről sem tudja belőni a labdát. Gergely lő most kapásból kapu mellé, majd Gergely kiadásával Qttáyi a külső hálót találja el. Kerületi kornert Szabó lehúz a levegőből. Szép Hungária-támadások gördülnek, de Győri mindent megakaszt. A 40. percben Cseh tisztán Budaiba lövi a labdát. Barátky szabadrugása lepattan a sorról Cseh—Gergely-kombinációi után Vörös kap remeklabdát, de a is Budaiba lövi.
    A 45. percben a III. ker. baloldalán indít támadást. Horváth és Dömötör viszi a labdát, a szélső beadását Kármán kiadja jól a jobbszélre, ahol Fenyvesi annyira kicsúszott, hogy nem is volna szabad már lőnie. Lő, elég gyengén,
    a pergő labda azonban a letérdelő Szabó jobb kezéről bepattan a hálóba.
    Vezet a III. ker. 1:0-ra!
    A II. félidő elején az óbudaiakat látjuk frontban. A 3. percben a fejelni akaró Fenyvesit Szaniszló kézzel ellöki a labdától,
    a bíró azonban Szaniszló háta mögött áll, nem látja a szabálytalanságot, különben 11-est kellett volna adnia.
    Az 5. percben sarokrúgáshoz jut a kerület. A 8. percben faulttal akasztja az óbudai jobbszárny támadását Szaniszló.
    Beretvás szépen irányítja a szabadrúgást, ami ugyan a tömörülő védőkről lepattan, de éppen Fenyvesi elé, aki simán lövi be a második gólt. 2:0.
    A Hungária erősít, de semmi sem sikerül neki. Ottávi jó labdát ad Gergely elé, akinek lövését szerencsével parírozza csak Budai. Budai kissé meg is sérült ennél az akciónál. A 18. percben Titkos pompásan elszökik, beadását üresen várja Gergely és Ottávi. Gergelyé a labda, aki a kifutó Budai mellett az üres kapu mellé lövi a labdát. Most
    Wéber kimegy, a fedezetsor jobboldalára. Gergely lesz a középfedezet és Barátky a középcsatár.
    Ezután valamivel jobban megy a Hungáriának. Bár Barátky és Cseh most is összefejel Barátky bombája kapu fölé kerül. A 28.percben rövid pillanatok alatt négy lövés zúg a kerületi kapura, hol lepattan a labda, hol Budai véd. Végül is Szaniszló kapu fölé lő. A 32. percben Ottávi kornerét Cseh fejeli,
    az ívelő labdára Titkos fut rá, az ő fejese már a hálóban végződik. 2:1,
    Vörös kiugratja Cseht, a lövés félremegy. Most már az óbudaiak idegesek és a Hungária hajráz. A 42. percben taccs után Titkos jól íveli be a labdát,
    Barátky kiemelkedik, fejel és Budai hiába nyúl a helyezett labda után, csak beljebb segítheti. 2:2.
    A III. ker. igyekszik átterelni a labdát a Hungária oldalára, kornert is ér el, amit azonban Szabó kiöklöz. Nagy küzdelem fejlődik ki az utolsó pillanatokban, de Barátkynak másodszor már nem sikerül ugyanaz a fejes.