Soroksár FC - Hungária FC 3 : 6

2024.01.30, 19:37
    Hungária-Soroksár 6:3 (2:1)
    . Egészen komoly ellenfele volt másfél félidőn keresztül a Soroksár a kék-fehérek csapatának Góllövő: Gruber II., Bácsay öngól, Cseh, Wéber öngól, Titkos, Barátky 11-esből, Cseh, Szabó Mischung
    Soroksár, 3500 néző. Bíró: Boronkay.
    Hungária: Ujvári — Mándi, Kocsis — Barátky, Wéber, Szaniszló — Ottávi, Cseh, Kalmár, Titkos, Szabó III.
    Soroksár: Bácsay — Schweier, Lichtner — Elblinger, Illik, Turi — Mischung, Zwick, Schmidt, Gruber II., Kohut II.
    A Hungária választ, Soroksár kezd, de már az 1. percben Ottavit szerelik kornerre. A sarokrúgást Kalmár élesen fejeli a sarok fölé. A 4. percben újabb kornert ér el a Hungária, ezt Szabó irányítja és ezt is Kalmár fejeli, de már gyengébben. Eddig a mérkőzés szabályos eredményt ígér. Az 5. percben azonban fordulat következik. A soroksári jobbszárny kornerrel fejezi be a támadását. Mischung sarokrúgását Gruber II. fejeli élesen kapuba, a labda a védők sorfala előtt átsuhan és a kapuvonalon álló
    Barátky kezefejéről a hálóba pattan. Bement volna a hendsz nélkül is. 0:1
    Soroksár most gyorsan, átvágott labdákkal okosan operál és fokról-fokra feljön. Ujváry egyszer Gruber II. lábáról az utolsó pillanatban szedi le a labdát, majd Schmidt éles lövését csak ki tudja tolni, Barátky szerencsésen ment. Cseh lő félre most nagy helyzetet, majd Kohut II. lövi kapu mellé a biztosnak látszó labdát. Soroksár újabb kornert csinál, a Hungária halfsora mintha lyukas lábbal játszana. Minden támadást átengednek a halfok, passzaik rendre rosszak. A 24. percben.
    Cseh gólt lő, de a bíró már előbb fütyült
    Elblinger hendsze miatt. Utána Cseh nagy helyzetben nem találja el Titkos élesen átvágott labdáját. A 30. percben Ottávi sarokrúgását, ami Szabó III.-hoz kerül, a balszélső beíveli a kapu elé,
    Bácsay zavarában úgy öklöz a sima labdába, hogy az mögötte a hálóba pottyan. 1:1.
    Utána Kocsis csak kornerre tudja szerelni Mischungot. Még egy soroksári korner következik, mintha megszédült volna a kék-fehér csapat. Most már a csatársor is mindent ront. A 37. percben Barátky ravaszul emelt szabadrúgását Bácsay kornerre üti, ebből sem lesz semmi. A 38. percben Wéber— Szaniszló—Szabó III. mintaszerű akciója után
    a beadott labdát Cseh pontosan befejeli a hálóba. 2:1.
    Még egy sarokrúgást ér el a Hungária, azután Kohutot erősen szerelik, a közönség zajos, majd véget ér a félidő.
    A II. félidő már a 12. másodpercben meghozza az eseményt. Schmidt labdájával Mischung lefut, pompásan centerez és
    Wéber ritkán látott bombalövéssel küldi a labdát védhetetlenül a hálóba az elképedt Ujváry mellett. 2:2.
    Soroksár tovább is támad, Mischung zúgó lövése a kapufa felső sarkáról pattan vissza. Titkos Kalmár—Wéber—Cseh akció nyomán Bácsay vetődve tolja kornerre a jobbösszekötő lövését. Kalmár egymásután dobja frontba a kék-fehér támadósort, de a soroksári védelem még jól áll a lábán. Ottávi remek beadását Kalmár ejtett fejessel küldi az üres kapura, de a labda a léc tövén kifordul és Schweier kornerre küldi. Kalmáron hárman lógnak állandóan, de azért küldi előre összekötőit. A soroksári jobbszárny szép támadása után Mischungot erősen 11-es gyanusan szerelik. Cseh fordulásból küldött remek ballábas lövését Bácsay védi. Most nagyon heves, de fair a küzdelem. A 22. percben Kalmár jól megjátszik egy labdát, Titkos, a csatársor leggyengébb embere nem hagyhatja ki, 10 méterről be is teszi.... 3:2.
    Még nem dőlt el a meccs. Soroksár szépen tartja magát. Mischung egy veszélyes lefutásnál sérül, pár percre kiáll.
    Kalmár szép gólt lő, de pechje van, mert Szabó III. előbb kézzel stoppolta a labdát.
    Most már erősödik a kék-fehérek nyomása. A 33. percben előbb Titkost lökik hátulról, de az előnyszabály helyes alkalmazásával Boronkay nem fújja le a helyzetet. Szabó kapja a labdát és viszi kapura, amikor hátulról kaszálják.
    A 11-est Barátky teszi be a jobb sarokba. 33. perc: 4:2....
    Két perc mulva a tribünelőtti oldalon a taccsvonal mentén fel s alá járkáló soroksári rendező a bíró pott labdával egyik ítéletére túlszéles gesztussal reagál. Mintha mondana is valamit, mert a bíró kifut hozzá és kiutasítja, miközben kissé túlerélyesen tépi le karjáról a rendezői szalagot. Most azután potyognak a gólok. A 38. percben balról ka
    Cseh elhúz Lichtner mellett és kényelmesen helyezi a labdát a hálóba. 5:2.
    A 40. percben Kalmár-Titkos akció után Szabó III. három emberen átmegy és
    élesen lőtt labdája a tulsó lécről bepattan. 6:2.
    A 42. percben Kohut II. beadását Ujváry elnézi, a labda a kapufáról Mischung elé pattan, aki bevágja. 6:3.
    Senkey, a Hungária edzője: A kriminális talajnak tulajdonítom, hogy a csapat passzjátéka nem tudott kifejlődni. De nem is vették komolyan a fiúk kezdetben a mérkőzést. Onnan látszott, hogy mikor belefeküdtek, sorra lőtték a gólokat.
    Kautzky, a Soroksár edzője: A csapat szépen játszott s ha csak egy kis szerencséje van, döntetlenül végezhetett volna. Az indokolatlan 11-es letörte a csapatot.