Profi I. liga 1932/1933, 6. forduló
  1. Nemzeti Sport: 1.500

2023.12.14, 18:19 (szerk.: 2023.12.20, 17:51)
    Ujpest—Budai "11" 3:3 (1:1)
    A budai csapat meglepően jó, friss lendületű játékával rászolgált az eredményre, sőt kis híja, hogy a győzelmet ki nem vívta

Góllövő: Kis, Rökk, Polgár, Avar, Avar, Tárnok
    Hungária-út, 1500 néző. Bíró: Bíró Sándor.
    Ujpest: Aknai — Kővágó, Dudás — Borsányi, Sáros, Szalay — Farkas, Avar, Jakube, Kis, P.Szabó.
    Budai „11”: Horn — Weber, Fekete — Kárpáti II., Kárpáti I., Schuszter — Rökk, Czumpf, Polgár, Magda, Tárnok.

Ujpest szépen kezd, de mikor a budaiakhoz kerül a labda, egyre gördülékenyebben viszik a támadást, valaki meglepődve kiált fel:
    — Milyen furcsa ez a füvespálya! Nem bírja a csapat.
    Az első budai roham végén Rökk ívelése hosszú, majd élénk mezőnyjáték után a 3. percben a budai balszárny viszi a labdát, Czumpf Polgár elé játszik, aki vagy 18 méterről heves erejű,n agy bombát küld kapura, amit Aknai fog. A tribün felszisszen a pompás jelenetre! Ujpest néhány támadást visz erre. Avar centerét hárítja a védelem s Hornig csak a 6. percben jut el a labda. A következő roham igen komolyan alakul, de Avar már lesben kapja a labdát s a bíró fütyül, mikor Jakube elé fejeli. A center így hiába rugja be a hálóba. A budaiak imponálóan küzdenek és játszanak. Háromszor akad azonban el a nagy lendületű támadásuk lesálláson, a 10. percben pedig Aknai csípi el a levegőből a labdát Czumpf előtt. Jakube kellemetlen lövését ügyesen fogja Horn, aki azonban komoly részese lesz a következő jelenetnek. Kárpáti I. haza fejeli a labdát, a kapus meglepődik s alig tudja a bőrt kornerre tolni. A sarokrúgás hárul ugyan, de Borsányi félmagasan balra lő s Kis a lövésbe teszi a lábát, melyről hálóba surran a gól. (1:0). 13. p. A budaiak nem lankadnak, sőt nagyobb lendülettel támadnak. Polgárt egészen a jobbszélre sodorja lendülete, mire Rökk középre rohan, váltja a centert. Polgár Dudás előtt begurít s Rökk a kifutó Aknai mellett sarokba helyezi az egyenlítőgólt. (1:1). 15. p. Ujpest többet van most frontban, mint ellenfele, de a budai védelem igen könnyen elbánik támadásaival, a rosszul rúgott Farkas-korner után pedig Jakube háló fölé emel. P. Szabó sarkos lövését Horn fogja, az átrobogó Polgárt viszont alig tudja szerelni az ujpesti bekkpár. Czumpf—Magda összjáték után Magda lövése nem könnyű eset. Farkas beadását Horn lehúzza s általában mindig jól lép közbe a budai védelem. A 27. percben ismét remek támadást visz végig a budai csatársor s Magda lövése nyomán a léc felett süvít el a labda. Magda kezd feltűnni. Kétszer akad el a budai támadás les miatt, a 30. és 31. percben viszont Ujpest kornert rúg. A másodikat a bíró jóvoltából. Ujpest most szorongatja ellenfelét, amely azonban keményen és sikeresen védekezik. A tribünön ekkor parázs jelenet támad, melyben pofon csattan s rendőrkard villan. A rendőrök hamar el is viszik a harc hőseit, miközben a pályán Magda kerül Aknai kapuja közelébe s a lapos lövés a kapufa töve mellett siklik el. Ujpest rohama kornerben végződik, amit Farkas végez ki: kapu mögé küldi a sarokról a labdát. A 35. percben megint jól adogat a budai gárda. Polgár jó helyzetbe kerül, Aknai kétségbeesetten rohan eléje, vetődik s róla pattan kornerre a labda. Most a budaiak szorongatják az Ujpest-kaput. Rökk beadása után Polgár fejese könnyű eset s máris Avar rohan. A budai védelem beszorul s Horn nehéz labdát fog remekül a 41. percben. P. Szabó szabadrúgását Kárpáti I. fejeli a mezőnybe s gyönyörű a Schuszter—Magda—Polgár—Magda —Tárnoktámadás. Ujra Magda előtt a labda, de a csatár kapu fölé ível. Ujpest erősen belefekszik az utolsó percekben, de P. Szabó lövése elakad, Jakube pedig kapu mellé küldi a labdát.

A budaiak viszik szünet után az első támadásokat. Szépen és okosan játszanak. Az egyik szép támadás végén Magda hegyes szögből lő s Aknai kapuját csak a szerencse menti meg a góltól. A kapus hiába vetődött, túljutott rajta a labda, de a berohanó Dudás még jókor jött. Ujabb roham végén Aknai lép jókor közbe, mire Jakube - P. Szabó támadás indul. Weber azonban igen könnyen teszi ártalmatlanná az ujpesti csatárokat. Kárpáti I. hosszú lövése kerüli el a kaput, majd a 4. percben Magda Tárnokot szökteti. A szélső kitűnő helyzetben, de lesben volt s ezt jelzi is a bíró füttye, a csatár azonban a hálóba vágja a labdát. Természetesen hiábavaló volt a nagy igyekezet. Az ujpesti csatársorban nincs egység, nincs erő. A budaiak szinte akadémiáznak a mezőnyben. A 8. percben Rökk elfut, beadása azonban átszáll balra. Az újabb támadás kornert hoz, majd meg a centerezett labdát Aknai csak nagy üggyel-bajjal, a kapufához nyomva szerzi meg. Avar megunja a tétlenséget, áttör, kornert csikar ki, de a bíró kirúgást látott. A Schuszter—Tárnok—Magda háromszög remekül kipasszolja az ujpestieket, de ofszájdba fül a támadás. A 13. percben azonban sikerrel adogatnak a budaiak. Polgár—Tárnok—Magda—Polgár a labda járása, a center ott terem Aknai kapuja előtt s ballal a bal oldalhálóba vágja védhetetlenül a labdát. (1:2). Most úgy látszik, hogy a budai csapat végleg és döntően Ujpest fölé kerekedik. De a 15. percben kornerhez jut Ujpest. P. Szabó labdáját Horn röviden öklözi a tömeg feje felett, Avar mellé küldené a labdát, de Kárpáti II. lábáról újra eléje pattan. Erre az összekötő ballal a hálóba vágja. (2:2). A játék most már változatosabb, de mintha a budaiak kedvét szegné a gyorsan jött egyenlítés. Ujpest néhány szabadrúgást rúg s a bíró ítéleteivel nem igen ért egyet a nézőtér. Avar a sorfalba vágja egyik bombáját, a 19. percben meg felpattan a labda Kárpáti I. kezére a 16-oson belül. A félvonalon túl álló bíró fütyül, kiviszi a labdát a büntető területen kívülre. Igen félszeg, nagyon érthetetlen dolog! Avar bombáját Horn védi s kirúgását Dudás hibázza, mire Tárnok ellép, pompás helyzetben van, de Dudás hátulról megnyomja a lövés pillanatában s mellé megy a labda. Ujpest egyre jobban szorongatja ellenfelét. Farkas centere után P. Szabó fölé, majd gyors roham végén kapu mellé lő. A 23.percben már Aknainak kell a hosszan adott labdára kirohannia, sőt vetődnie, de a nagy lendülettel futó Rökk belerohan s csak másfél perc mulva áll talpra a kapus. Mindjárt komoly dolga is akad, mert a jobbra húzódott Magda kiugrik s 18—20 méterről irgalmatlan erejű, félmagas lövést küld kapura. Aknai beledobja magát a lövésbe, a labda lepattan róla a kapu elé s a rárohanó Magda térdéről háló mellé perdül. Meleg helyzet volt! Mindkét kapunál akad egy-egy korner, majd a Jakube—Kiss—P. Szabó támadást a szélső lapos, sarokra tartó lövéssel fejezi be, de Horn résen van. Polgár kiugrása veszélyes, de Aknai szerzi meg az előrepattanó labdát csukaugrással. Ujpest megint szabadrúgásokhoz jut. Az egyiket Szalay küldi a félvonal tájáról s a kapu elé íveli a labdát. Avar és Kárpáti I. ugrik fel érte, Horn pedig oktalanul előrelépett. Avar feje éri a labdát s róla a kapus felett a hálóba esik. (3:2). 36. p. Ujpest frontban marad s úgy látszik megnyeri a mérkőzést. De a 39. percben Polgár Tárnokot szökteti. A szélső most is ofszájd gyanus helyzetben volt, de a bíró nem fütyül s így elrohan. Borsányi hiába kergeti, mert közelről a bal kapufa tövéhez küldi az egyenlítő gólt. (3:3). Ujpest megkísérli a győztes gól kiharcolását. Nagy erővel küzd, kornert rug, majd a 45. percben Sáros remek lövése a kapufáról pattan vissza s így Ujpest elveszti, a Budai „11” megszerzi első pontját!