Profi I. liga 1932/1933, 4. forduló
  1. nela: 1.500

2024.01.27, 19:36
    Ujpest—Attila 4:1 (3:0)
    Megdőlt a kabala: az ujpestiek új meze nem jelentett vereséget, csupán gyenge játékot
    Góllövő: P. Szabó, Sáros, Jávor, Mátéffy, Avar
    Ujpest, 1500 néző. Bíró: Sólymos.
    Ujpest: Huba — Kővágó, Futó — Borsányi, Szalay, Kiss G. — Kovács, Avar, Jávor, Sáros, P. Szabó.
    Attila: Alberti — Bán, Sziklai — Szabó, Sós, Buzássy — Haraszti, Simonyi, Virág, Mátéffy, Magyar.
    Az Attila rohamoz először, de Haraszti lesben áll. Másodszor is a miskolciak támadnak. Majd jön az Ujpest is: Sziklai lyukat rúg, de Jávor is ront, hogy aztán P. Szabó a lába alatt engedje taccsra a labdát. Nem sokkal később Avar tör ki, de lövése mellé megy, tíz méterről is. Majd meg Jávor lövése megy alig mellé, ez már öt lépésről jött. A 7. percben Kővágó messziről szabadrúgást küld az Attila kapujára, két miskolci és egy ujpesti összefejel, az ő feje felett
    emelkedik Alberti és kiüti a labdát, mégpedig olyan szerencsétlenül, hogy az a szabadon álló P. Szabó elé pattan s az ő lövése nyomán üres hálóban táncol a vezető gól. 1:0.
    Potyagól volt. Ujpest újra rohamoz. A 10. percben Borsányi küld szabadrúgást a kapu felé, a labda Albertiról visszapattan, Jávor és Sáros rajta van. Sáros előbb ront, majd
    hátranyulva a fekvő kapus mellett gólba lő. Újra üres hálóba ment a labda. 2:0.
    Ujpest tovább is nagy erővel támad, ostroma hatalmas és sok is a jó helyzet. A 16. percben Kovács szépen küldi be a labdát s a tisztán álló Jávor előírásszerűen lő a sarokba. 3:0.
    Nagy a játék. Már mint Ujpest részéről. Az ostrom tovább tart s a most már belejövő Alberti vetődés közben fölé öklöz. A 24. percben Avar szépen fejel kapura, majd meg szabadrúgása emberbe csattan s Kovác smeglepődik az eléje pattanó labdától. Ujpest ereje azonban mindjobban lankad. Csökken az iram is.
    Úgy látszik, hogy Ujpest nem játszik teljes erőből,
    így aztán többször szóhoz jut az Attila is. Huba azonban legény a talpán. A 20. percben is szépen védi Simonyi lövését. A 30. percben Kovács beadására Jávor olyan lendületet vesz, hogy a labda mellé megy s ő esik gólba. Négy perc mulva Szabó szabadrúgását Huba védi, majd
    P. Szabónak akad kalandja a lecsúszni igyekvő nadrágjával. Közben a közönség türelmetlen. Hja, rég nem látott gólt. Végre a 38. percben Jávor a tömegből kikaparja a labdát s belövi, de hiába, mert a bíró már lövés előtt szabálytalanságot jelzett. A hátralevő percekben még jobban ellaposodik a játék.
    Miskolci támadásokkal indul a második félidő. Az 5. percben Sós szabdrúgása nyomán Virág fejese csaknem az üres kapuba szalad.
    Utána Jávornak nincs szerencséje. Helyezett lövése megakad a lehajló Alberti lábában. Folyton az Attilát találni fölényben. Simonyi lövését Huba kornerre védi.
    — Hol az Ujpest — kérdik gúnyosan az állóhelyiek.
    Magyar ügyetlenül Hubához tolja a labdát. Csak a 17. percben jut szóhoz Ujpest. Ekkor Avar lövését Alberti védi. Utána rögtön újra a miskolciak rohamoznak. Most már ügyesebben. Haraszti szépen küldi be a labdát,
    Virág átfejeli Mátéffynak s az a kifutó Huba mellett hálóba lő. 3:1.
    Az ujpesti szurkolók nekikeseredve kiabálnak. A bekapott gól azonban felrázza az Ujpestet. Nagy iram indul.
    A 22. percben Virág üres kapu mellé lő, majd a 23. percben Avar bődületesen lő kapásból s a labda alig megy mellé. Ez a lövés gólt érdemelt volna.
    Avar újra jól céloz s Alberti most meg csak kornerre tud védeni. Aztán a 29. percben Kovács is megmutatja tudományát. Magas lövése
    a léc éléről pattan ki.
    A 30. percben az Attila szögletrúgással veszélyeztet. Haraszti előtt helyzet nyílik, pompásan fejel, de a labda Huba kezébe esik. Ujpest mind elkeseredettebben igyekszik, de semmi sem sikerül. Végre a 44. percben
    Avar a kapu előtt kitör a bolyból, fején viszi a labdát, majd maga elé ejti és egy lépésről beteszi. 4:1.
    Kezdenek és nem sokkal később vége a mérkőzésnek.