Profi I. liga 1933/1934, 1. forduló
  1. nela: 1.500

2024.03.28, 19:11
    Attila—Phőbus 4:1 (2:0)
    A miskolciaknak hirtelen kellett kapust szerződtetniök, de akár kapus nélkül is játszhattak volna
    Góllövő: Bohus, Simonyi, Magyar, Miskolci, Sólyom(11-esből)
    Miskolc, 1500 néző, bíró: Salgó.
    — Hallotta? Szemző nem véd.
    — Mi történt vele? — Semmi. Nem fogadta el azAttila feltételeit. Ki akarja használni azt a helyzetet, hogy Alberti elment s így kapus nélkül maradt az Attila!
    Ez történt vasárnap délelőtt Miskolcon. Közben az Attila vezetősége már lázasan dolgozott, hogy új kapust szerződtessen.
    a Wesselényi SC kapusával tárgyaltak. Tóth-tal. Nehezen ment, de végül sikerült. Szerződtették.
    Attila: Tóth — Bán, Sziklai — Szabó I., Miskolci, Buzássy — Bohus, Simonyi, Zilahi, László, Magyar.
    Phöbus: Juhász — Szilágyi, Tőrös — Szádovszky, Péter, Komáromi — Béky, Sztrigán, Sólyom, Tombor II., Hajós.
    Az Attila rögtön támad. László az üres kapura lő, a védelem szögletre hárít. Simonyi küldi be a labdát és Bohus be is kotorja. 1:0. Az első percben!
    A gyors kezdésnek lanyha a folytatása. Egyetlen esemény az, hogy Buzássyt felvágja Béky. Megállapítás :
    — A Phöbus nem csapat.
    Gólt is csak fütty után tud rúgni. A 28. percben Sólyom küldi hálóba a labdát, de elkésve. A 35. percben Magyar szökik, Juhász rávetődik, Magyar esik. Sokan 11-est látnak. Zúgnak. A bíró kiegyezik 50 százalékban. Szögletrúgást ítél. Magyar szépen küldi be a labdát,
    Simonyi magasan ugrik és befejeli. 2:0.
    — Kijött az igazság — így a közönség.
    Lanyha a második félidő.
    Óriási „szenzáció”:
    Tóth még nem kapott labdát az egész meccsen.Még egy szenzáció: a 25 percben vízipólójelenet adódik: Sziklainak lerántják a nadrágját. Végre a 29. percben Tóth megkapja első és egyetlen labdáját. Sólyom fejel kapura, de a kapus ügyesen szögletre öklöz. Az utolsó percekben hirtelen eredményesek lesznek a csapatok. A 38. percben Zilahi kiugratja a balösszekötőbe jött Magyart, aki a kifutó Juhász mellett csipőfejjel
    bepöcköl a hálóba. 3:0.
    Egy perccel később szögletrúgás a Phöbus ellen. Simonyi irányít, a védelem rövidre véd, Bohus hátra tolja a labdát
    Miskolcinak, aki a 16-osról élesen bevágja. 4:0.
    Erre már élénk lesz a Phöbus is. Hajós kapufát lő, kavarodás támad, Tombor erőset lő és Bán kézzel levágja a labdát.
    11-es! Sólyom beteszi. 4:1.