Góllövő: Csikós (öngól), Odry, Szalay, Szabó II., Nemes, Vadas
    Millenáris pálya. Bíró: Gombos. 1000 néző.
    Nemzeti: Csikós — Flóra, Szendrő — Vadas, Balogh, Belcsik — Kovács, Odry, Szalay, Bihámi, Tunyogi.
    Kispest: Sarkadi — Szemere, Rozgonyi — Rátkai, Szenes, Keresztes — Mikes, Szabó II., Nemes, Szepes, Serényi.
    Kispest választ, nappal hátban játszik. Már az első percben lő Bihámy, Sarkadi ki is ejti a bombát, de újra fogja. Tíz percig mintha csak a Nemzeti volna a pályán. Szebbnél-szebb kombinációk kergetik a labdát. A fekete-fehér csatársor erősen W-formációban játszik. A második negyedórában úgy látszott, hogy megcserélődnek a szerepek. Kispest erősen feljött. Nemes és Szendrő csatározása többször átlépi a fair kereteket. Egy ilyen szabadrugást a 37. percben Szabó II. élesen, laposan irányít a sarokra. Csikós veti magát, de csak maga elé tudja ütni a labdát, amire már vészesen közeleg Mikes és Nemes.
    Csikós idegesen kap a labda után és szerencsétlenül beüti a hálóba, öngól! 0:1.
    Fél perc sem telik el, a Nemzeti már egyenlít. A balszárny lefut és
    Tunyoghy beadását Odry beíveli a jobb sarokba. Sarkadi későn indult hátrafelé. 1:1
    Hullámzó játék közben szaporodnak a gáncsok. Egy-egy szögletrúgást ér el mind a két csapat. A 36. percben hirtelen vándorol előre a labda a Nemzeti sorain. Bihámy hátulról vágja előre magasan a labdát, amely
    a lesben álló Szalay elé pattan. Szalay remek lövéssel küldi a hálóba. 2:1.
    — Ofszájd! — kiabál a kispesti párt.
    — A bíró megadta! — torkolja le őket a Nemzeti-gárda.
    A Nemzeti erősen támad, Vadas szép lövését Sarkadi szép testtartással majdnem beejti.
    .A II. félidő erős kispesti offenzívával kezdődik. Három szögletrugást ér csak el a tologatásba visszaeső kispesti csatársor. Az első negyedóra elteltével mindig erősebben szorongat Kispest. A 16. percben Serényit szabálytalanul szerelik a 16-os oldalvonala mögött. A szabadrugást Nemes íveli be jól, Szepes és Szabó II. ugrik rá.
    Szabó II. éri el és szabályosan lefejeli a sarokba. 2:2.
    Megérdemlik! — szól a tribün, amely még nem felejtette el Szalay lesgólját.
    Utána úgy fest, mintha a Nemzeti rugna gólt. Tunyoghy beadását Sarkadi fogja, de Szalay erősen rajta volt, Sarkadi meg is sérül. Míg a bíró a sérült kapussal foglalkozik, a 16-oson gyülekező tumultusban igen
    fenyegető a hangulat.
    A nézőtér általános csodálkozására egyszerre csak hátulról előrenyargal Flóra és alaposan nyakontörüli a gyanutlan Szepesi.
    A bíró nem lát ebből semmit, de a határbíró jelentésére természetesen kiállítja Flórát. Most Szalay vonul hátra hátvédnek, a játék nívója pedig klasszisokkal esik. Az igazi izgalom azonban akkor jön, amikor a 28. percben
    Tunyoghy lesből indulva centerez, Odry pedig szép gólt lő és a bíró megadja.
    Tiltakozás után pedig megkérdezi a határbírót, aki jelezte is Tunyoghy lesből való indulását, mire
    a bíró megsemmisíti a gólt.
    A Nemzeti közönségének nincs ínyére persze az ítélkezés és ettől kezdve élesen tüntet a határbíró ellen. Tetézi a bonyodalmat, hogy a 31. percben Kispest szép kombináció után
    Nemes bombagóljával a vezetést is megszerzi. 2:3.
    Most már nincs játék. Sötétedik is. A 37. percben Rozgonyi kézzel stoppol, a szabadrugást Vadas ravaszul íveli,
    a sánta Sarkadi mögött beesik a sarokba. 3:3.
    Igazságos! Szalay és Vadas cserél még helyet, azután vége a játéknak.