1. Nemzeti Sport: 3.500

2022.10.18, 23:28
    Attila—Budai 33-as 5:1 (1:0)

Attila: Németh — Kutik, Dankó - Hajós, Pruha, Janovitz - Friesz, Powolny, Muhoray Siklóssy, Pimpi. — Budai 33-as: Zsák — László, Lőwy — Steiner, Kaltenecker, Eichbaum - Schmidt, Czumpft, Nagy dr., Kovácsy, Ticska.

Budai támadásokkal kezdődik a játék. Már a 2-ik percben veszélyes helyzetet teremt Nagy dr., de Kutik az utolsó pillanatban ment. Egy perccel később Ticska remek beadását Kovácsy a külső hálónak lövi. Pár perccel később Muhoraynak akad két ízben is helyzete, azonban egyiket sem tudja kihasználni. Tíz percre a 33-asok kerekednek fölül, van is nagyszerű helyzetük, a 23-ik percben azonban Kovácsy a Janovitz által eléje fejelt és jól lábrajövő labdát kapu fölé lövi. Azután az Attila periódusa következik és Zsáknak több ízben is alkalma nyílik a védésre. A 31-ik percben
    Pimpi beadását Finesz élesen lövi, Zsák ököllel véd, a labda ismét Frieszhez kerül, akinek nagyszerű beadását Siklóssy öt méterről védhetetlenül a hálóba juttatja.
    Az utolsó negyedóra változatos játékkal telik el, különösebb gólhelyzet nélkül.
    A második félidő az Attiláé Siklóssy már a második percben átdolgozza magát a 33-as fedezet során, Powolnyhoz passzol, aki viszont a 16-oson levő Frieszhez tólja a labdát.
    Friesz váratlanul kapura lő és bombája a meglepett Zsák mellett hálóba kerül.
    Két perccel később
    Németh a 16-osról ki akarja rúgni a nála levő labdát, a rátámadó budai csatárokat Kutik testtel feltartja, amire a bíró 11-est ítél. Ezt Eichbaum belövi. (2:1).
    Nagy botrány támad erre — különösen az állóhelyen — ami csak akkor csillapul, amikor a bíró figyelmezteti a közönséget, hogyha nem maradnak csendben, lefújja a meccset. A játék megindul, a lárma azonban tovább tart. A közönség állandó „Lászlót" kiáltással zavarja a játékot, mire a bíró most már az ülőhely közönséget is figyelmezteti a kiabálások megszüntetésére. Az Attila erősen, támad, mégis a budaiak kerülnek gólhelyzetbe. A 18-ik percben Sehmiedt offszájd-helyzetből megszökik, a gól azonban elmarad. Az Attila fölénye erősödik és a 20-ik percben véglegesen eldől a meccs sorsa.
    Friesz erős lövése a kapufáról Siklóssy elé pattan, a labdát Muhoray kapja meg, aki a 16-asról védhetetenül belövi.
    Tíz perc mulva
    Pimpi lefut, beadását Powolny Frieszhez tolja, aki kapura lő, a labdát Zsák Siklóssy elé boxolja, aki azt védhetetlenül kapuba teszi.
    A 41-ik percben
    Hajós szépen szökteti Pimpit, beadását Muhoray nyugodtan lestoppolja és mintegy 12 méterről hálóba juttatja.
    A 44-ik percben a bíró Lászlót Hajós megsértése miatt kiállítja. Ugyanekkor Eichbaum faultolja Pruhát, aki vállán erősen megsérül.
    Bíró: Bíró Sándor