1. Nemzeti Sport: 6.000

2022.08.24, 22:36
    Hungária–Budai „33“ 2:0 (1:0)

Hungária: Ujvári — Mándl, Senkey I — Kléber, Kvasz, Nádler - Braun, Tritz, Opata, Orth, Jeny. — Budai „33“': Zsák — Oláh, Lőwy — Beller, Müller dr., Eichbaum — Schmidt, Ivanics, Kaltenecker, Czumpft, Titska

A Hungária kezdi a játékot, s anélkül, hogy a 33-asok közül bárki is érintené a labdát, Jeny lefut, bead, de Tritz lövése magas. A Jeny faultja miatt megítélt szabadrúgást Zsák védi. Braun szép támadást után Tritz fölé lő. Majd Orth húz vissza a kornervonalról egy labdát Jenynek, aki Opatához passzol, de ez kapu fölé lő. Tritz szöktetett labdájára Opata és Zsák egyszerre fut rá, Opata előbb éri el, de lövése a kapu mellé kerül. A 26. percben Beller 20 m-re a kaputól csúnyán elvágja Jenyt, a megítélt szabadrúgást Orth a kapu elé tálalja és Braun közvetlen közelről befejeli. (1:0)
    A második félidőt Orth szép egyéni kitörése nyitja meg, de az utolsó pillanatban szerelik. A 10. percben Tritz holtbiztos helyzetet hagy ki.
    A 21. percben Orth a határvonal közelében mesteri trükkel szökteti Jenyt, aki középre gurítja a labdát, Opata a kifutó Zsák mellett megszerzi a Hungária második gólját (2:0).
    A bíró négy perccel a játék befejezése előtt leküldi a pályáról Braunt és Löwyt kölcsönös gáncs miatt.