ESMTK - Oroszlányi Bányász SK 2 : 1 17:00

2017.12.15, 22:57
    ERZSÉBETI SMTK—OBSK 2:1 (1:1)
    Budapest, 400 néző, vezette: Darnyik.
    Oroszlány: Simon — Verő, Kláris, Grósz, Filep, Miksi, Zsidó, Papp, Ambrus, Kishonti, Tamás. Edző: Pallagi Róbert.
    Eseményekben gazdag mérkőzésen a hazaiak szerezték meg a vezetést, a 10. percben. A balszélsőjük 12 méterről kotorta a labdát a kapuba. 1:0. A 16. percben egyenlített az OBSK. A ll-es pont magasságában Tamást felvágták, a büntetőt Ambrus a jobb felső sarokba lőtte. A 20. percben Papp . beadását Kishonti a kapu közepébe fejelte, a játékvezető azonban lest ítélt, partjelzőjét felülbírálva. Majd Simon kapusnak akadt dolga, aki a 18 méterről rúgott szabadrúgást bravúrral hárította. Az 55. percben Kishonti helyére Szendrei, maid Zsidó helyére Búza állt be. A hazaiak a második félidőben láthatóan a labdatartásra rendezkedtek be. A 80. percben jobbszélsőjük beadásából középcsatáruk gólt fejelt. Öt perccel később egyenlítési lehetőséget szalasztott el az Oroszlány. Búza beadását az egyik védő kézzel ütötte el, Papp a büntetőt csúnyán mellé lőtte. Jó iramú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Ambrus, Tamás

Forrás: Dolgozók Lapja, 1986-08-19