Esztergomi MIM Vasas SE - Kartali Medosz SE 2 : 0 14:00

2017.11.09, 00:12
    LABOR MIM VASAS—KARTAL 2:0 (1:0)
    Esztergom , 900 néző, vezette: Vas István.
    Esztergom : Katona — Parragh, Fogarasi, Ormándi, Zsigó, Cserép (Antal), Hernádi, Tóth, Spáth, György (Rosta), Pitini. Edző: Mezei' József.
    Az újonc kartaliak védekezésre rendezkedtek be, fő céljuk a gólt nem kapni taktika volt.
    A 20. percben Pitini szöglete után Fogarasi veszélyes fejesét az Esztergomból Kartalra igazolt Radics kapus védte. A 22. percben újabb veszélyes szöglet után a felfutó Ormándi a kapu bal oldalába fejelte a labdát. 1:0. A 36. percben gyors bal oldali támadást vezettek a hazaiak, Pitini középre lőtt labdáját Spáth 4 m éterről fölé lőtte. Egy perc múlva a cselezgető Spáth magára vonta a védőket, György elé passzolt, de a center 8 m éterről a bal sarok mellé durrantott. A cserék révén Javult az esztergomiak összjátéka, de a vendégek szívósan védekeztek és Radics is jól őrizte kapuját. A 76. percben, egy Antaltól induló támadás során Spáth a jobb oldali alapvonalról középre adott és a jókor érkező Rosta a hálóba fejelt. 2:0. Jók : Ormándi, Antal, Fogarasi, Spáth.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1986-10-07