Oroszlányi Bányász SK - ESMTK 6 : 1 16:30

2017.12.15, 07:25
    Oroszlányi Bányász— ESMTK 6-1 (2-1)
    Oroszlány, 300 néző. vezette: Boros.
    Oroszlány: Simon — Miksi, Kláris, Filep, Grósz. Zsidó. Tamás, Ambrus, Kishonti, Kiszi (Selymes), Szendrei (Búza). Edző: Pallagi Róbert.
    Az Oroszlány a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést. A 3. percben Kishonti átadását Tamás a hosszú sarok mellé lőtte. A 12. percben Tamást a 16-oson akasztották, de a bíró továbbot intett. A 16. percben Ambrus 35 méteres lövése a léc alá vágódott. 1-0. A 24. percben Simon a 16-oson belül elhúzta Ebedli lábát, a büntetőt Koschler a jobb sarokba lőtte. 1-1. A 35. percben Tamás a jobb oldalon elhúzott, beadását Szendrei a kapuba helyezte. 2-1. A 42. percben Ebedli nyomdafestéket nem tűrő megjegyzéssel illette a játékvezetőt, aki ezért kiállította.
    Az 53. percben Zsidó labdájával Szendrei a balösz- szekötő helyén kilépett, lövését a kapus lábbal mentette. A 69. percben Kishontit a 16-oson belül felvágták, a 11-es elmaradt. A labda Ambrus elé pattant, aki a kapus mellett elhúzta azt, és a hálóba lőtt. 3-1. A 65. percben Zsidó a jobbszélső helyén elíutott, az alapvonalról beívelt, melyből Kiszi a léc alá fejelt. 4-1. A 82. percben Kishonti a félpályáról felfutott, beadásából Zsidó a hálóba helyezte a labdát. 5-1. A 87. percben Selymes ügyesen ugratta ki Búzát, aki a kapus mellett a bal sarokba helyezte a labdát. 6-1.
    Az Oroszlány kezdettől fogva óriási iramot diktálva nagyon jó játékot produkálva győzte le ellenfelét.

Forrás: Dolgozók Lapja, 1987-04-17