Békéscsabai Előre SC - Székesfehérvári MÁV Előre SC 3 : 2 14:30

2023.01.20, 20:18 (szerk.: 2023.01.20, 20:26)
    Békéscsabai Előre - Székesfehérvári MÁV 3:2 (1:1)

Békéscsaba, 5500 néző
    V: Orosz
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Dobó, Kiss, Lengyel, Ambrus, Csulik (Süle, a szünetben), Moós, Bertók (Papp, 65. perc), Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.
    Székesfehérvár: Vásárhelyi — Szabó, Bátor, Ribi, Horváth, Nagy, Monoki, Rácz, Zsoldos, Beke, Papadimitriu. Edző: Kapocsi Sándor.

12. perc: Száraz szögletét a magasan felugró Ambrus a kapu jobb alsó sarkába fejelte, 1:0.
    24. perc: Moós rövid hazaadását Rácz elcsípte - a 16-os sarkáról lőtt -, a labda Tóth kezét érintve vágódott a jobb felső sarokba, 1:1.
    41. perc: Bőke 20 méteres lövése után a labda a felső lécről vágódott a mezőnybe.
    47. perc: Rácz 30 méteres szabadrúgása a felső lécről Zsoldos elé pattant, a középcsatár az ötösről a kapu közepébe lőtt, 1:2.
    57. perc: A kapura törő Némethet a 16-oson belül felvágták. A büntetőt Németh gyatrán a kapus kezébe gurította.
    70. perc: kapura húzó Némethet ismét felvágták a 16-oson belül. A 11-est Dobó nagy erővel vágta a jobb sarokba, 2:2.
    78. perc: Dobó szögletrúgását Süle fejelte a hálóba. A játékvezető nem adta meg a gólt, kezezés miatt 11-est ítélt. A büntetőt Dobó értékesítette, 3:2.

Az I. félidőben közepes iramú, alacsony színvonalú csapkodó játék folyt. Mindkét csapat sok hibával játszott, a csatárok egyik kapu előtt sem tudtak komoly helyzetet kialakítani.
    Szünet után a vendégek kezdtek jobban, a gyorsan bekapott gól megzavarta a hazaiakat, később azonban fokozatosan feljött a Békéscsaba és nagy küzdelem után győzött.

Jó: Dobó, Németh (a mezőny legjobbja), Lengyel, ill. Beke, Horváth, Papadimitriu.

9. Békéscsaba 27 12 5 10 43:38 29
    ...
    15. Szfv. MÁV 27 8 6 13 28:37 22

Népsport, 1969. október 13. (Arcanum DT)
    Békéscsabai Előre - Székesfehérvári MÁV Előre 3:2 (1:1)

Békéscsaba, 6000 néző
    V: Orosz
    Előre: Tóth (6) — Kvasz (6), Dobó (7), Kiss (5), Lengyel (6), Ambrus (6), Csulik (5), Moós (6), Bertók (5), Németh (8), Száraz (7). Edző: Piller Sándor.
    MÁV: Vásárhelyi (6) — Szabó (7) Bátori (6), Ribi (7), Horváth (8), Nagy (6), Monoki (5), Rácz (7), Zsoldos (6), Bőke (6), Papadimitriu (7). Edző: Kapocsi Sándor.
    Csulik helyett a szünetben Süle (7), Bertók helyett a 65. percben Papp I (6).

Németh bombázott fölé, míg a másik oldalon Dobó remek érzékkel keresztezett az első percekben.
    A 12. percben Szárazt szögletre szerelték. A balszélső beívelt labdáját Ambrus a kapus lába között fejelte a hálóba, 1:0.
    A csabai kapu előtt Rácz, a MÁV Előre a másik oldalon Németh megmozdulásai voltak veszélyesek.
    A 24. percben Moós feleslegesen cselezgetett, Nagy elvette tőle a labdát, s Ráczhoz továbbított. Az összekötő óriási lövést zúdított Tóth kapujára. A labda a kapus kezét érintve vágódott a jobb felső sarokba, 1:1.
    A 30. percben Dobó látványosan szerelte Papadimitriut.
    A 38. percben Bertók hanyattvetődve, ollózva lőtt - fölé.
    A 40. percben Bőke 35 m-es bombája a felső lécről vágódott a mezőnybe.
    A 48. percben Dobó 20 m-re a csabai kaputól szabálytalankodott. Rácz szabadrúgása a felső lécről a berohanó Zsoldos elé pattant, aki közelről a kapu bal oldalába vágta a labdát. 2:1 a Székesfehérvár javára.
    A gól után hevesebb lett a küzdelem. Feltűnő volt a hazaiak részéről a sok pontatlan átadás és indítás.
    Az 57. percben Némethet Bátor és Ribi közösen buktatta. A 11-est Németh a kapus kezébe lőtte. A 62. percben Rácz szabadrúgásait Tóth kiöklözte.
    A 70. percben Németh kitört a jobbösszekötő helyén. A 11-es tájékán Ribi fölvágta. Újabb 11-es. Dobó állt a labdának és biztosan vágta a jobb sarokba, 2:2.
    Nagy harc indult a győztes gólért, iramosabb, változatosabb lett a játék.
    Rácz nagy lövését Tóth csak másodszorra tudta megszerezni.
    A 75. percben Száraz a kapu torkában ordító helyzetben fölé bombázott.
    Óriási erővel támadott a csabai csapat, aminek meg is lett az eredménye.
    A 78. percben Száraz szögletét Süle úgy fejelte a hálóba, hogy a labda az egyik védő kezét is érintette. A játékvezető már előzőleg kezezést sípolt és a 11-es pontra mutatott. A vendégek nem tudni miért, reklamáltak. Az újabb büntetőt Dobó a kapu bal oldalába lőtte, 3:2 a Bcs. Előre javára.
    Ezzel el is dőlt a találkozó sorsa.
    Ekkor bizony sokaknak a VIDEOTON- és az oroszlányi mérkőzés jutott eszébe... (Németh 11-esét könnyen védi Vásárhelyi.) (Fotó: Demény Gyula)
    A csabai csapat egyenlítő gólja: Dobó 11-ese a bal sarokba vágódik.
    Dobó kérlelhetetlen ítéletvégrehajtónak bizonyult. A győztes gólt jelentő 11-es értékesítése után Moós és Németh gratulál a középhátvédnek.

BÍRÁLAT
    Az első félidő változatos, de gyenge iramú játékot, egyenlő ellenfelek küzdelmét hozta. A színvonal jóval a várt alatt maradt.
    Fordulás után a vendégek a 2:1-es vezetés birtokában sem álltak be védekezni, bátran támadtak. A hazaiak ekkor sok hibával játszottak. Úgy tűnt, Németh kihágyott 11-ese döntő módon befolyásolja az eredmény alakulását.
    Az utolsó húsz percben a közönség harsány biztatása közepette azonban huszáros hajrát vágott ki az Előre és megérdemelten nyert.

Jók: Dobó, Németh, Száraz, Lengyel, ill. Horváth, Rácz, Ribi.