Székesfehérvári MÁV Előre SC - Békéscsabai Előre SC 0 : 1 16:30

2023.02.03, 20:59 (szerk.: 2023.02.03, 21:14)
    Békéscsabai Előre - Székesfehérvári MÁV 1:0 (0:0)

Székesfehérvár, 2600 néző
    V: Hévízi
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Ambrus Németh, Moós, Bertók (Kiss, 77. perc), Schneider, Dobó, Edző: Piller Sándor.
    MÁV Előre: Major — Pál, Mester, Ribi, Horváth, Nagy, Monoki, Zsoldos, Bőke, Pethő (Lechner, 77. perc), Papadimitriusz. Edző: Kapocsi Sándor.

3. perc: Monoki a szélen elfutott, ívelten beadott, Papadimitriusz élesén a kapu mellé lőtt. 21. perc: Zsoldos a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, két méterről a kapust találta el.
    36. perc: Zsoldos beadását Papadimitriusz 3 méterről a kapus kezébe lőtte.
    50. perc: Németh tisztán kitört, Ribi visszahúzta, a megítélt szabadrúgást Németh 25 m-ről a bal alsó sarokba rúgta, 1:0.
    73. perc: Bekő még az üres kapuba sem tudott betalálni.

A tartalékos hazai csapat az első félidőben erőtlenül, körülményesen játszott, nagy helyzeteket hagyott ki. A vendégek ekkor csak a védekezésre fordítottak gondot.
    Szünet után a vendégek ,,megunták” a hazaiak tehetetlenségét, bátran támadni kezdtek és megérdemelten győztek!

Jó: Németh, Láza és Tóth, ill. Mester, Nagy.

9. Békéscsaba 11 5 2 4 14:13 12
    ...
    15. Szfv. MÁV 11 3 2 6 6:13 8

Népsport, 1969. május 12. (Arcanum DT)
    Az első félidőben a békéscsabaiak önfeláldozóan védekeztek. Képünk a MÁV Előre egyik veszélyes támadását örökítette meg - ebből sem született gól.

Fejér Megyei Hírlap, 1969. május 13. (Arcanum DT)
    Végre, vidéki győzelem!

Székesfehérvár, 2600 nézőV.: Hévízi
    Előre: Tóth (8) — Kvasz (7), Láza (9), Szűcs (7), Lengyel (7), Ambrus (8), Dobó (7), Moós (7), Bertók (7), Németh (8), Schneider (8). Edző: Piller Sándor.
    MÁV: Major (6) — Pál (6), Mester (8), Ribi (6), Horváth (5), Nagy (7), Monoki (5), Zsoldos (6), Bőke (5), Bekő (5), Papadimitreusz (7). Edző: Kapocsi Sándor.
    Csere: Bertók helyett Kiss (77. p.), Bekő helyett Lechner (77. perc).

Eszményi labdarúgó időben, kitűnő talajú, füves pályán indult meg a küzdelem. Az első percek változatos, tapogatózó játékkal teltek el.
    A 4. percben Papadimitreusz a csabai kapu előterébe cselezte magát, de szorongatott helyzetben gyengén lőtt, s Tóth ügyesen védett.
    Az Előre biztonsági játékra törekedett, de nem mondott le a támadás lehetőségéről sem.
    A 6. percben Némethet dancsolták a hazai védők, szabadrúgását Major hárította.
    A hetedik percben csabai szögletrúgás után kavarodás támadt a hazai kapu előtt, de a védők felszabadítottak.
    A játék közepes színvonalú volt, tovább, sokáig a két 16-os között pattogott a labda.
    A 21. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Papadimitreusz lövését Tóth a léc felé öklözte. A beívelt szöglet után tumultus keletkezett az Előre kapuja előtt, de Zsoldos közeli lövésébe a védők önfeláldozóan beledobták magukat.
    A 28. percben Schneider jó támadást vezetett a bal oldalon, beadását azonban a belsők elvétették.
    A 30. percben Monoki becselezte magát a csabai kapu előterébe, s utána gyatrán mellé lőtt.
    A 34. percben Schneider-Németh támadás után a balösszekötő jó helyzetben hibázott.
    Hazai támadás végén Papadimitreusz 14 m-es lövését védte Tóth.
    A félidő hátralevő részében inkább a játék küzdőjellege domborodott ki, a csabai védelem jól zárt, s Németh vezérletével az ellentámadások veszélyesek voltak.
    A második félidőben a nézőtéren hazai rohamokat vártak, nagy meglepetésre azonban az Előre lépett fel támadólag, s veszélyesebbnél-veszélyesebb helyzeteket alakítottak ki a székesfehérvári csapat kapuja előtt.
    Az 50. percben Németh ügyesen lefordult Mesterről, egyedül robogott a kapu felé, amikor 25 m-re attól, a keresztező Ribi hátulról a földre rántotta. A megítélt szabadrúgást Németh a bal alsó sarokba bombázta, 1:0.
    A gól után a csabai csapat határozott fölénybe került, s többször veszélyeztette a MÁV kapuját.
    A 65. percben Ambrus-Schneider-Németh volt a labda útja, a balösszekötő 18 m-es lövését a kapus szögletre védte.
    A békéscsabai csapat továbbra is támadásban maradt, játékosai határtalan lelkesedéssel küzdöttek, nem ismertek elveszett labdát.
    A 75. percben a kitörő Némethet feltartották. A szabadrúgást Dobó mellé durrantotta.
    A 76. percben Schneider szögletét a védők röviden mentették, Dobó 20 m-ről, kapásból kapura lőtt, s a hatalmas bomba centiméterekkel kerülte el a jobb felső sarkot.
    Az erőtlen hazai támadásokat a szilárd csabai védelem Lázával az élen biztosan hárította.
    A 81. percben Bőke lövését Tóth szögletre mentette. A beívelt labdát Ambrus fejelte ki.
    Németh-Dobó adogatás után a csabai jobbszélső 10 méterről a jobb kapufa mellé lőtte a labdát.
    A 85. percben Papadimitreusz szép cselsorozat után elhamarkodottan fölé lőtt.
    A 88. percben Moós-Schneider-Németh volt a labda útja, a balösszekötő elől Mester az utolsó pilanatban mentett.
    Amikor a játékvezető a mérkőzés végét jelezte, a hazai kapu előtt pattogott a labda.

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, a hazai csapat valamivel többet támadott, de a harcosan, önfeláldozóan védekező csabai együttes kapuja ellőtt csak egy gólhelyzet alakult ki.
    Az Előre játékosai határtalan lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe, csapatjátékuk a második félidőre erősen feljavult, sokat mozogtak labda nélkül, s megérdemelten győztek.

Jók: Láza, Németh, Schneider, Ambrus, Tóth, illetve Mester, Nagy, Papadimitreusz.

Nyilatkozat.
    Piller Sándor: Nagyon értékes két pontot szereztünk. Remélem, hogy ez a győzelem önbizalmat ad a csapatnak a további vidéki mérkőzésekhez.