1. Nemzeti Sport: 300

2020.04.12, 00:28
    BKV Előre-Budafoki LC 1-0 (0-0)
    Sport utca, 300 néző. Vezette: Tóth S. (Bába, dr. Hegyi)
    BKV-ELŐRE: Nagy E. - Mucha, Wendler, Tóth J. - Burai (Várszegi R. a szünetben), Ócsai, Patkós, Várszegi N. (Papp Á., 78.), Kovács (Pavelcsák, 59.) - Tóth Zs., Werner. Edző: Dajka László
    BUDAFOKI LC: Balázs - Tóth T., Bálint, Ughy - Kurucz, Pfeiffer (Koziorovszky, 76.), Wohl (Ránits, 66.), Simon, Juhász (Werle, 86.) - Dunai, Varró. Szakmai igazgató: Horváth Pál
    GÓLSZERZŐ: Werner a 72. percben hét méterről lőtte a labdát a léc alá Tóth Zsolt jobb oldali beadását követően (1-0).
    SÁRGA LAP: Bálint (letalpalta Patkóst) a 23., Tóth T. (buktatta Kovácsot) a 25., Juhász (utánarúgott Burainak) a 45., Werner (dulakodásért) az 57., Wohl (veszélyes játékért) az 59., Pfeiffer (Pávelcsákot rúgta meg) a 67., Várszegi N. (elhúzta Kurucz lábát) a 77., Patkós (talpalásért) a 81. percben.
    KIÁLLÍTVA: Tóth T. (második sárga lap után) a 79. percben
    Szeles, barátságtalan időben a két, közel egyforma képességű csapat közepes színvonalú, ám annál küzdelmesebb mérkőzést vívott egymással. Az átlagosnál több volt a szabálytalan belépő, amit a sárga lapok meglepően magas száma is jelez. A döntetlent ígérő mérkőzésen végül is a hazaiak egy formás támadás végén jutottak a három pontot érő találathoz. A későn hajrázó vendégcsapatnak csak egy kapufára tellett az erejéből öt perccel a mérkőzés lefújása előtt, a döntetlent már nem sikerült elérnie.
    Jó: Nagy E., Werner, Wendler, Várszegi N., ill. Balázs, Bálint, Simon.
    Dajka László: - Végig nagyon fegyelmezetten futballoztunk, sok helyzetünkből egyet értékesítettünk, s ma ez elég volt a győzelemhez.
    Horváth Pál: - Játékvezető-Budafok 1-0...

Forrás: Nemzeti Sport, 1998-04-14