Demecseri Kinizsi SE - Szolnoki MÁV FC-Neusiedler 1 : 0 14:00

Demecseri FC—Szolnoki MÁV Neusiedler 1-0 (0-0)
    Demecser: Petranics 6 -Horváth M. 5 Torda 5 Szűcs 6 Hudák 5 Balogh T. 6 - Babjak 5 Dudnyik 5 Lente 4 -Lehóczki 6 Mérész 5 Edző: Rozsnyai Béla
    Szolnoki MÁV: Bak 7 -Balogh P. 6 Szecsei 6 Antal 6 Draskóczi 5 -Ludasi 5 Horváth Cs. 6 Szalai 6 Bontovics 6 -Major S. 5 Fedor 5 Edző: Rubold Péter
    Demecser, 600 néző, vezette: Bukovics (6) (Zvolenszky, Drucskó).
    Csere: Lente h. Gombkötő (5) a 42., Mérész h. Danyi (5) a 49., Horváth M. h. Minin (5) az
    59., Antal h. Major L. a 64., Horváth Cs. h. Sinkó a 75., Ludasi h. Bernáth a 82. percben.
    Sárga lap: Balogh T. (Fedor buktatásáért) a 60., Fedor (Minint buktatta) az 59.. Balogh P. (Minin lerántáséért a 62.), Szalai (Dudnyik buktatásáért) a
    70., Babják (Szálait buktatta) a 83. percben.
    Szögletarány: 7:5 (4:1).
    14. perc: Fedor jobbról begurított Major S.-hez, aki lefordult őrzőjéről, de 12 méterről
    leadott lövése a védőkről kivágódott.
    55. perc: Balogh T. csavart lövését Bak jó érzékkel hárította.
    62. perc: Ludasi balról átívelt labdáját Fedor kapásból rosszul találta el, így lövése a kapu mellé ment.
    66. perc: Hosszú indítással Gombkötő elfutott a bal oldalon, éles lövését Bak bravúrral védte.
    67. perc: Bal oldali szögletrúgás után Szűcs a lepattanó labdát lesgyanús helyzetből a hálóba rúgta, 1-0.
    69. perc: Lehóczki lefordult a 16-oson belül, de lövésébe Bak belevetődött.
    Az első félidőben a vendégek birtokolták többet a labdát. Bontovics jól osztogatott, Major S. többször is bevere- kedte magát a 16-oson belülre, de a lövései rendre elakadtak vagy célt tévesztettek. Ekkor a hazaiak kapkodva játszottak, sok elpasz- szolt labdájuk volt. A második félidőben jobban kezdett a Demecser, több helyzetet is kialakítottak, de a gól, amit több játékos lesállása előzött meg, felhozta a hazaiakat. A vendégek az első félidőhöz viszonyítva visszaestek, és valamirevaló helyzetet sem tudtak kialakítani.
    A Szolnoki MÁV együttese, mely zsinórban ismét harmadik vereségét szenvedte el, egyre hátrébb szorul a táblázaton.
    Bukovics játékvezető a gólnál nagyot hobázott, mert nem bírálta felül partjelzőjét. Több téves ítélete is volt.
    Rozsnyai Béla: - Örülök a győzelemnek, mely nehezen született meg. Többet vártam játékosaimtól.
    Rubold Péter: - Amatőr módon sajnos saját magunkat vertük meg.

Forrás: Új Néplap, 1998-10-12