Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Megyebíró (Tóth S., Hegyi).
    KFC: Sinescu - Czigler, Márkus, Iszák, Gligorovics (Danyis a 63. p.), Tóth Gy., Lukácsi, Tóth I., Farkas (Bimbó az 55. p.), Barna, Babai (Ozsváth az 55. p.). Edző: Kajtár István.
    Salgótarján: Szabó Cs. I. - Kajli (Szoboszlai a 38. p.), Sági, Gyetvai, Nagy P., Forgó, Gubán (Tamási a 60. p.), Palaticzky (Csatlós 60. p.), Kecskés, Szabó Cs. II., Győri. Edző: Kiss Károly.
    Sárga lap: Tóth Gy. a 24., Csatlós a 64., Kecskés a 74., Győri a 77. percben.
    10. perc: Babai átadását Barna jobbról a kapu fölé emelte.
    26. perc: Farkas egy jó csellel átjátszotta védőjét, de nagy helyzetben 18 méterről keresztbe ellőtte a labdát a kapu előtt.
    30. perc: Babai elvette a labdát a tétovázó Ságitól, majd 20 méterről váratlanul kapura lőtt. A labda a vetődő kapus hóna alatt a jobb alsó sarokba surrant, 1-0.
    34. perc: Palaticzky 25 méterről erős, félmagas lövést küldött a bal sarokra. Sinescu nagy vetődéssel szögletre öklözött.
    38. perc: Babai elcsípett egy hazaadást, de elhamarkodva a jobb kapufa mellé lőtt.
    45. perc: Barna átadását Tóth Gy. elvitte Sági mellett, majd 16 méterről nagy gólt ragasztott a jobb alsó sarokba, 2-0
    53. perc: Gyetvai távoli szabadrúgását Sinescu majdnem a saját kapujába ejtette. Szerencséjére a kapufa mentett.
    61. perc: Sinescu a 16-oson belül vetődve kézzel fogott meg egy hazaadást. A szabadrúgást Szabó Cs. II. a sorfal mellett a kapu mellé küldte.
    66. perc: Bal oldali beadás után Ozsváth fejelt kapura. A labda a felső lécről visszapattant, és a nagy lendülettel érkező Barna élesen a léc alá fejelt, 3-0.
    72. perc: Szabó Cs. II. lövése a jobb kapufa tövéről kipattant az oldalvonalon túlra.
    90. perc: Iszák szabadrúgását a kapus a léc fölé öklözte.
    A KFC a kezdés után támadásba lendült, de mezőnyfölényét sokáig nem tudta gólra váltani. A vendégek középpá
    lyás sora rendkívül pontatlanul játszott, (gy támadóik a 45 perc alatt mindössze kétszer jutottak lövéshez. A kecskeméti támadók a kevés gólhelyzetből kétszer is bevették az SBTC kapuját.
    Fordulás után mintegy húsz percig a vendégek játszottak mezőnyfölényben. A KFC kontrázott és növelte előnyét. A kölcsönös cserék után már kiegyenlített játék folyt, mindkét oldalon kimaradt néhány gólhelyzet.
    Kitűnt: Czigler, Márkus, Tóth Gy„ Tóth I„ Barna, illetve Nagy P., Forgó, Szabó Cs. II.
    Kajtár István: - Mintaszerű játékvezetés mellett jó mérkőzést játszottunk. A győzelmünk - úgy hiszem - teljesen megérdemelt.
    Kiss Károly: -Megyebíró játékvezető igazán kitűnően bíráskodott. A kecskeméti csapat jobb volt. A győzelmük teljesen jogos.

Forrás: Petőfi Népe, 1998-04-06