Hévíz FC - Balassagyarmat SE-Goldex Anettka 3 : 3 17:00

Hévíz, 500 néző, vezette: Szarka Z. (Kovács Z„ Komláti I.)
    Hévíz FC: Kuczkó - Zugor, Lázár, Stieber, Kónya (Piri, 73.)
    - Kutasi, Cupik (Tebeli, 83.), Győrfi, Búza - Fonnyadt, Fred ( Horváth E„ 90.). Szakmai igazgató: Pusztai László.
    Balassagyarmat-Goldex- Anettka: Szabó Cs. - Palaticzky, Csatlós, Gáspár, Dudás - Szilágyi, Mohácsi, Morvay (Schuchmann, 78.), Szatmári (Zolnyánszki, 78.)- Baranyi, Havrán. Vezető edző: Gergely Károly.
    Gl: Fonnyadt (9.), Fred (37.), Lázár (60.), ill. Szatmári (8., 21.), Baranyi (91.). Sárga lap:
    Stieber (91.), Kuczkó (93.), ill. Csatlós (17.), Szilágyi (33.),
    Palaticzky (93.). Jók: Kuczkó, Lázár, Fonnyadt, ill. Szatmári (a mezőny legjobbja), Szilágyi, Morvay, Havrán, Baranyi.
    8. perc: Havrán indította a jobb oldalon Szatmárit, aki 8 méterről, bal lábbal higgadtan a hálóba lőtte a labdát. 0-1.
    9. perc: Kónya jó ütemű indítását Fonnyadt kapta, aki 10 méterről a kiinduló Szabó fölött a kapuba emelte a labdát. 1-1.
    21. perc: Morvay bedobása után Szatmári kapta a labdát, aki remek helyzetfelismeréssel a kapujából kint álló Kuczkó felett 18 méterről a hosszú felső sarokba ívelt. 1-2.
    25. perc: Cupik lövését Szabó remek érzékkel hárította.
    37. perc: A hazaiak a bal oldalon vezettek támadást, a vendég védők közül többen hibáztak és a belőtt labdát az érkező Fred a kapu jobb oldalába gurította. 2-2.
    50. perc: Kónya 25 méteres szabadrúgása éppen, hogy elkerülte a vendégek kapuját.
    60. perc: A játékvezető jogtalan szabadrúgást ítélt a hazaiak javára: Lázár állt a labda mögé, és azt 22 méterről a jobb felső sarokba vágta. 3-2.
    62. perc: Csatlós 18 méteres szabadrúgását a hazaiak kapusa nehezen védte.
    65. perc: Szatmári remekül futott el a bal oldalon, beadását Kuczkó mentette az érkező Havrán elől.
    70. perc: Mohácsi szögletrúgása után nehezen mentettek a hazai védők.
    80. perc: Nagyszerű vendég támadás után Zolnyánszki lövését bravúrral védte Kuczkó.
    85. perc: A hazaiak kapuja előtt nagy kavarodás alakult ki, többen is gólt szerezhettek volna, de a lehetőség elúszott a vendégek számára.
    91. perc: Csatlós indította Baranyit a jobb oldalon, aki ügyes labdaátvétel után a kaputól 8 méterre a kiinduló Kuczkó mellett higgadtan a kapu jobb sarkába lőtte a labdát.
    3-3.
    A mérkőzés első félideje a rekkenő hőség ellenére küzdelmes, nyílt sisakú játékot hozott.
    Mindkét kapu előtt több gólszerzési lehetőség nyílt. A vendégek kellő odafigyeléssel mindkét gólt elkerülhették volna. A második játékrészt nagy elánnal kezdték a hazaiak, a vendég csapat középpályás sora a találkozó egyes időszakaiban nem igazán tudta megszűrni a támadásaikat. Az Ipoly-partiak veszélyes kontratámadásait a játékvezető rendre tévesen állította meg. Összességében a mérkőzés igazságos eredménnyel zárult, de nagyobb összpontosítással és jobb helyzetkihasználással a vendégek három ponttal térhettek volna haza.
    Pusztai László: - Elkerülhető gólokat kaptunk. A két eltiltott és a két sérült támadó játékosunkat nem tudtuk pótolni. A mérkőzés eredményét reálisnak tartom.
    Gergely Károly: - A helyzetek alapján nyerhettünk volna. Mi rúgtunk két szabályos gólt, ellenfelünk pedig két lesgóllal egyenlített, sőt Morvay szabályos szerelése után egy szabadrúgásból a hazaiak megszerezték a vezetést is. Gratulálok a csapatomnak, hiszen ilyen körülmények között is, jól játszva egyenlíteni tudott.

Forrás: Nógrád Megyei Hírlap, 2003-06-16