Pécsi Mecsek FC - Nyírség-Spartacus FC 3 : 2 17:00

1. avatar: (boz)
    2020.08.12, 23:09
    Ez a rangadó is kipipálva.

A 3. percben Ulrich felívelt szabadrúgását Horváth Gy. fejelte kapu fölé. Az 5. percben a vendégek előtt nyílt hasonló lehetőség: Sólyom fogta az
    5-ösről, középről leadott fejest. A 15. percben előnyhöz jutott a
    Nyíregyháza. A labda sokáig a hazai térfélen pattogott, mígnem egy bal
    oldali átívelés üresen találta a vendégjátékost, aki 14 méterről a
    tehetetlen Sólyom mellett a jobb sarokba lőtt (0-1).
    A 24. percben a kapu előteréből, 23 méterről végezhettek el szabadrúgást a
    nyírségiek, a kísérlet fölé szállt. A 25. percben egy jobb oldalról érkező
    centerezést a menteni igyekvő Ulrich az 5-ösről, félfordulatból hajszál
    híján a saját kapujába továbbított. A 28. percben javíthatott volna a
    középpályás: jobb oldali szabadrúgását követően egy kapu előtti kavarodásból alakult ki pécsi gólhelyzet, a közeli perdítést nagy bravúrral hárította Németh.
    A 34. percben Pest K. a kapunak háttal állva kapott labdát, visszagurítását Sipos a 16-os vonaláról, középről gyatrán a jobb sarok mellé lőtte. Egy percre rá Ulrich a 16-os sarkáról szabadrúgásból csavart a kapu fölé. A 40. percben ugyanő közel az alapvonalhoz végezhetett el szabadrúgást, beívelését az érkező Halász védhetetlenül fejelte a bal
    sarokba (1-1).
    Nagy Tamás a szünetben kettős cseréről határozott: Berdó és Dávid helyett
    Závoda Gábor és Horváth Sándor folytatta csapatunkban. A 47. percben Závoda lőtt egy kényszerítő után 17 méterről, jobbról, Németh fogta a lapos kísérletet.
    Az 54. percben Ulrich Sipos elé tálalt, akinek távoli kísérletét Németh csak kiütni tudta, a szélről Gaál által visszalőtt labdát Pest K. közelről a nyírségi kapu fölé perdítette. A 60. percben Horváth Gy. szaladt le az alapvonalig, visszagurítása utáni lehetőségünk a nyírségi védőkön halt el. A 61. percben Horváth S. próbálkozott távolról, a középre tartó labda nem
    okozott gondot Némethnek. A 64. percben Ulrich szögletét Kutas fejelte a bal sarok mellé. Még ebben a minutumban újabb változtatás a PMFC-nél: Ulrich helyett a pécsi közönség által üdvrivalgással fogadott Jokisics a pályán.
    A 71. percben Závoda passzolta el a labdát a felezővonalnál, a vendégjátékos előbb a teljes pécsi védelmet átjátszotta, jobb oldali beadását az érkező nyírségi támadó könnyedén továbbította a jobb felső sarokba (1-2).
    „Fiúk, fordítsátok meg az eredményt!” – érkezett a biztatás ezt követően a
    hazai közönség soraiból. Mitagadás, a hátralévő húsz percben ez embert
    próbáló feladatnak tűnt. Hanem a humoros válasz nem maradt el. „Ehhez a
    legegyszerűbb leszerelni az eredményjelzőt...”
    A 83. percben Jokisics bal oldali szögletét Horváth S. fejelte a bal sarok
    mellé. Pécsi szögletek sora következett, egymás után mindjárt három korner
    is. A 84. percben a jobb oldalon gólhelyzetben kilépő Pest K. 14 méterről a
    jobb felső sarokba bombázott (2-2).
    A 88. percben egy röviden hazacsúsztatott labdára csapott rá Halász, aki könnyedén értékesítette a ziccert (3-2).

Ezen a mérkőzésen bizony Fortuna istenasszony segítsége is elkélt csapatunknak...
    Tudniillik a hajrában, nagy védelmi hibából született meg a PMFC győztes
    találata. Ám a szerencse azok mellé áll, akik megragadják annak lehetőségét. Az akarat fontos tényező volt a PMFC sikerében: a pécsi játékosok az adódó kritikus pillanatokat áthidalva nagy erőket mozgósítottak a gólszerzés érdekében, mely előbb az egyenlítésben, majd – a vendégek védőjének hatékony közreműködésével – a győztes találatban is megmutatkozott.

Eleinte a Nyírség csipkedte jobban magát, a mérkőzés addigi képe alapján nem volt váratlan esemény, hogy negyed óra elteltével a vendégek vezetését regisztrálhattuk. A nyírségiek több ízben leindítottak, átjátszottak minket, a térfél közepén sok passzal tartották a labdát. A támadás lehetőségét egyáltalán nem feladva, bátran és sokszor okosan tették-vették ebben az időszakban a játékszert. A PMFC kezdeti játékát kapkodás jellemezte. Valamirevaló hazai helyzet nélkül telt el az első fél óra, mindössze a pontrúgás-felelős Ulrich Roland
    próbálkozásai jelentettek Németh kapuja előtt némi veszélyt. Az előretolt
    támadót, Horváth Gy-t jól kivonták a játékból a vendégvédők. Az egalizálás
    – no és az enyhülő kánikula – hatására aztán valamelyest megélénkült a játék a
    hátralévő még néhány percben, ám az átadásokba ekkor is sok hiba csúszott.
    Összegezve az addig látottakat: két gól és más semmi, némi vendégfölénnyel. Ez
    utóbbi inkább a labdabirtoklás arányában mutatkozott meg, mintsem
    magabiztos, nagyszerű futballt tükröz.
    Fordulás után meglehetős fordulat következett be a játék képében: a pécsi
    mezőnyjátékosok teljesítménye feljavult, a kezdő sípszótól fogva rögvest
    magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. A támadókedvet, a hazaiak játékában történt
    lendületváltást szögletek, kapu előtti szabadrúgások is jelezték. Ebben az időszakban határozottan a PMFC akarata érvényesült, a kapujukhoz szorítottuk a vendégeket. Az 1-1-es állás fél órájában összehasonlíthatatlanul többet tettek hozzá a piros-feketék a mérkőzéshez, immár egyértelműen átvettük az irányítást: harcosabban, gólra törőbben játszottunk
    ellenfelünknél. A vendégek nem tudták az első félidőbeli produkciójukat megismételni, sőt, a közelében sem jártak az akkori jó teljesítményüknek. És milyen a futball... Sólyom kapujához a játékrészben először eljutva egy jól kivitelezett befejezéssel ismét a vendégeknél volt az előny. Korábban, ilyen vagy ehhez hasonló forgatókönyvvel, számtalanszor elbuktunk meccseket – ám a jelenlegi csapat éppen ezért foglalja el az első pozíciót a táblázaton, mert az ilyen szituációkat is remekül oldja meg.
    Mindazonáltal furcsa érzések kavaroghattak a mérkőzést megtekintőkben,
    hiszen 1-2-nél olybá tűnt: minden hazai igyekezet kevésnek bizonyul ezen a
    napon, a Nyíregyháza már nem engedi ki a három pontot a kezéből. Mígnem,
    már-már menetrendszerűen, jött Pest Krisztián, és vele az egyenlítés. Ekkor a hajrá