Pécsi Mecsek FC - Celldömölki VSE-Antók FC 2 : 1 17:00

16-oson belülre, kísérletét szögletre ütötte Baji kapus. Az 5. percben ismét a
    szőke támadó okozott gondot a celldömölki hátvédeknek: Jokisics centerezését
    a túlsó oldalon érkező Berdó fejelte a jobb sarok mellé. A 8. percben
    kényszerű változtatást hajtott végre Nagy Tamás vezetőedző: a meghúzódott
    Máté helyére Kordé Zoltán állt be. A csere egyben szerkezeti módosulást hozott a
    gárdában: Sipos lépett vissza a védelem jobb oldalára.
    A kezdeti nekibuzduláshoz mérten lecsendesült a mérkőzés; egy ideig mindössze két,
    taktikai szabálytalanságért.
    A 40. percben Kulcsár ugratta ki Gaált, aki a gólhelyzetben lévő Horváth S-hoz gurított, a középpályást azonban meglepte a hirtelen jött lehetőség: a kapuval szemben, senkitől nem zavartatva gyengén találta el a labdát, Baji fogta a ziccert. Két percre rá egy bal oldali
    beadás eredményeként Jokisicshez került a labda, aki a védőktől szorongatva
    az ötösről lőtt, ám a bal sarokra tartó próbálkozás nem okozott gondot a
    vendégek hálóőrének.
    A félidő utolsó momentumai eseménydúsra sikeredtek. Előbb Gaál kísérletezett a 16-os bal sarkáról, lövése kevéssel a felső sarok fölött-mellett hagyta el a játékteret. Majd, még ugyanebben a minutumban, Jokisics megmutatta, hogy hol is a labda igazi helye: egy egyéni akció során „Jokinak” középről, a 16-os vonaláról leadott kísérlete a felső lécről
    vágódott a kapuba (1-0). Parádés találat volt!
    Fordulást követően fokozódni látszottak az izgalmak, a vendégek előtt például hamarjában gólhelyzet adódott. A 47. percben egy jobb oldali átívelést azonnal középre játszott a celliek szélsője, amely egyedül találta a támadót, a 16-oson belülről leadott kapáslövést bravúrral mentette szögletre Sólyom. Ehhez bizony csak asszisztált a pécsi védősor.
    A meccs ezen periódusában sok futás, hullámzó játék jellemezte a mérkőzést. A csapatok egymás hibáiból éltek. Az 55. percben Kordé helyére Horváth Gyula
    érkezett, megtörtént tehát a csere cseréje. A védelemben történt változás egyben
    újabb átszervezéssel járt: Pest K. a támadósorból visszahúzódott a
    középpályára, míg elöl Horváth Gy. és Jokisics rohamozott a folytatásban.
    Az 56. perc a félidő legelején történt eseményeket idézte: egy vendégakció során a támadó
    harmadban egy keresztlabda egyedül találta a bal oldalon felfutó
    vendégjátékost, aki kapásból alig lőtt a jobb kapufa mellé. Nagy egyenlítési
    lehetőség volt. A középpályán ekkor fölénk kerekedtek a vendégek, és most
    már kidolgozott helyzetig is eljutott Horváth Tamás legénysége. A 60.
    időben hátul mindössze Halász, Dienes és Kutas ügyelt a celliek szórványos
    ellentámadásaira, a többi pécsi játékos az előrejátékban kapott feladatot.
    A Celldömölk egyenlítését követően visszaállt a 0-0-ig megismert
    koreográfia: a vendégek tökéletesen elégedettek voltak az eredménnyel, a
    kapujuk előterébe tömörülve hősiesen védték a döntetlenért járó egy pontot.
    A pécsi csapat görcsös akarattal rohamozott, igyekezvén újabb gólt szerezni. A 81.
    percben egy távoli kísérletünk az 5-ösön álló Horváth Gy. elé pattant, aki a
    védőktől szorongatva a kapu fölé pörgetett. Két perccel később
    megfogyatkozott a vendégegyüttes: az asszisztens jelzése alapján Szökrény
    játékvezető leküldte a sportszerűtlenül viselkedő celldömölki játékost. A
    85. percben Pest K. egy kapu előtti kavarodásban öt méterről lőhetett, Baji
    lábbal hárított.
    Mígnem eljött a meccs utolsó – és számunkra leglényegesebb – eseménye, a 92. perc. Egy jobb oldalról érkező centerezést Horváth Gy. közelről a jobb felső sarokba vágott (2-1).

A találkozó előtt újabb játékossal bővült a hiányzók listája, Márton Gábor
    ugyanis részleges vádliizom-szakadásból kifolyólag nem állhatott Nagy Tamás
    és a csapat rendelkezésére. Az első percekben történt kényszerű változtatás
    (Máté Szilárd nem tudta folytatni a játékot) miatt kellett egy kis idő, mire
    helyrerázódott a csapat a szezon során már többször dicsért stabil játéka.
    A folytatásban biztatóan szövögették akcióikat Pesték,
    várható volt, hogy a biztonságos védekezést szem előtt tartó vendégek ellenében
    előbb vagy utóbb megszerezzük a vezető találatot. Sólyom kapusnak
    a kirúgások elvégzésén kívül az első játékrész egészében jószerivel dolga
    sem volt, míg a túloldalon Bajinak rendesen akadt munkája. Akik az eleredő eső okán előzőleg mégis azt fontolgatták, hogy hazaindulnak, Jokisics látványos találata után kitartottak a piros-feketék mellett. A helyzetek számából és minőségéből is kiviláglik,
    hogy az első félidőben megszerzett hazai előny vitathatatlanul megérdemelt volt.
    A folytatás pécsi szemszögből egyáltalán nem így sikeredett. A második játékrész rámutatott: a PMFC középpályájáról hiányzik egy szervező játékos, aki meg tudná
    tartani a labdákat és pontosan megjátszaná azt a társaknak.