Pécsi Mecsek FC - Büki TK Bükfürdő-Hunguest Hotels 1 : 0 16:30

Kapitulált a listavezető:
    PMFC-Bük 1-0 (0-0)
    Labdarúgó NB I. B, Nyugati-csoport. Pécs, Ujmecsekalja, 500 néző. V.: Makai 8.
    PMFC: Herbert 6 - Halász 5, Dienes 6, Szekeres 5 - Sipos 6, Máté 5, Horváth S. 5 (Jokisics 6, 63.), Kulcsár 5 (Gaál -, 80.) - Pest K. 6 (Berdó -, 75.), Márton 6 - Horváth Gy. 6. Szakmai igazgató: Rónai István.
    Bük: Varga Z. 6 - Varga K. 6, Jagodics 6, Seper 6 - Kecskés 4, Zsebe 5 (Lukács -, 89.), Zöld 5, Körösi 5 - Mihalecz P. 4, Dani 4, Somogyi 5. Edző: Mihalecz István.
    Sárga lap: Jokisics (72.), ill. Mihalecz P. (14.).
    Szögletarány: 12-8 (7-4).
    65. perc: Halász indította pontosan Horváth Gyulát, aki 14 méterről, jobbról kapásból tüzelt, a büki kapus bravúrral hárította a jobb felső sarokba tartó labdát.
    83. perc: Márton emelését Zöld röviden fejelte haza, Horváth Gyula rácsapott a labdára, majd öt méterről, jobbról a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
    90. perc: Máté Szilárd bombázott 22 méterről a felső lécre.
    Listavezetőhöz méltón kezdett a Bük, az első félórában agresszíven, gólra törően futballozott, míg a hazaiak egyetlen helyzetet sem tudtak kidolgozni. Pontrúgásokban viszont nem volt hiány, harminc perc után hatodik szögletét rúghatta a PMFC - sajnos eredménytelenül. A gyenge kezdés után idővel magukra találtak Mártonék, megélénkültek a piros-feketék, ami főleg távoli lövésekben mutatkozott meg, ám ezek rendre elkerülték a vendégkaput.
    A második félidőben feljebb kapcsolt a házigazda, a vendégek többnyire saját térfelükön táboroztak le, és védekeztek körömszakadtáig. Kulcsárék jobbról-balról zsinórban lövöldözték be a labdákat a 16-osra, keresték a rést a védelmen, többnyire sikertelenül. A győztes gól végül rettentően nehezen született meg, ehhez Zöld zöldfülűségére is szükség volt, Horváth Gyula pedig ezúttal kihasználta az adódó lehetőséget.
    Rónai István: - A Bük igazolta jó hírét, kitűnő csapatot győztünk le megérdemelten.
    Mihalecz István: - Túlságosan egy pontra játszottunk, ami általában veszélyes, mint a példa is mutatja.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 2002-09-07