FC Tatabánya-Autó Trader - Budapest Honvéd FC 0 : 1 16:00

2017.09.29, 09:40 (szerk.: 2017.09.29, 10:39)
    FC Tatabánya-Autó Trader - Budapest Honvéd FC 0-1 (0-0)
    Tatabánya, 1000 néző, vezette: Szarka Z. (Boda, dr. Szabó)
    FC Tatabánya Auto-Trader: Pikács - Máté, Sipos, Máj - Varga, Balogh (Horváth Z. a 80. percben) Pálfi, Rézmányi (Dupai 64. perc), Lukács - Deme, Tóth Z. (Gasparik a szünetben). Vezetőedző: Mészáros Ferenc.
    Bp. Honvéd: Molnár - Hornyák, Vámosi, Budovinszky, Keller - Bábik, Kaszás (Takács a 42. percben), Dobos - Vén (Csobánki a 75. percben), Kozarek, Horváth P. (Jovan 51. percben). Vezetőedző: Gálhidi György.
    Gólszerző: Dobos (91. percben)

A mérkőzés krónikája: 5. perc: Tóth Z. megelőzte Vámosit, majd gólhelyzetben 14 m-ről a jobb kapufa mellé lőtt. 24. p.: Rézmányi a 16-os sarkáról, ballal centikkel lőtt a léc mellé. 33. p.: Deme kis szöglete után Rézmányi bevezette a büntetőterületre a labdát, ám 12 m-es lövését Molnár bravúrral kiöklözte. 42. p.: Dobos bal oldali elfutás után középre adott, Horváth Péter pedig Pikács ölébe fejelt. 44. p.: tűzijátékot rendeztek a hazaiak a Honvéd kapuja előtt. Többszöri közeli lövés után negyedszerre Molnár kapus hárított. 67. p.: Gasparik kapott jó labdát Demétől, kapura fordult, és Vámositól szorongatva fölé durrantott. 89. p.: Lukács a kaputól 14 méterre álló Gasparik elé játszott, aki százszázalékos gólhelyzetben a kapust találta el. 91. p.: az elalvó hazai védők díszkíséretében Dobos egészen az 5-ösig lopakodott, majd a tehetetlen Pikács mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1.

* * *

Az utolsó előtti percben Gasparik eldönthette volna a meccset, de nagyot hibázott, míg a hosszabbítás első percében a vendégek Dobos révén megszerezték győztes találatukat. Balszerencse kíséri a hazaiakat, mert most is jól játszottak.

Mészáros Ferenc: - Nehéz üyenkor mit mondanom. Amíg a helyzeteket nem vagyunk képesek kihasználni, sajnos ez vár ránk.
    Gálhidi György: - Ma csak az eredménnyel vagyok elégedett. Jó adag szerencse kellett a győzelmünkhöz.

Forrás: 24 óra, 2003-09-18