TJ Slovnaft Bratislava - Újpesti Dózsa SC 4 : 1 17:00

Nyári Nemzetközi Labdarúgó Kupa (Rappan Kupa) 62/63, Negyeddöntő

2016.05.01, 19:00 (szerk.: 2016.05.01, 19:02)
    Ma 17 órakor a SLOVAN ChZJD stadionban:
    Slovnaft Bratislava— Újpesti Dózsa
    nyári nemzetközi bajnokság mérkőzése

Bratislavában nagy érdeklődéssel várják a ma sorra kerülő Slovnaft Bratislava— Újpesti Dózsa nyári nemzetközi bajnokság (Rappan-Kupa) mérkőzését. A Dózsa csapata már hétfőn a késő esti órákban megérkezett Bratislavába. Hiányzanak azonban a válogatott játékosok, akik a vasárnapi Magyarország-Lengyelország nemzetek közötti találkozóra készülnek. Szűcs, a Dózsa edzője valószínűleg a következő összeállításban küldi pályára csapatát: Lung — Káposzta, Rajna, Várhidi — Solymosi, Szini — Pataki, Göröcs, Lenkei, Kuharszki és Rossi. A válogatottak a mérkőzésre ma érkeznek.
    A Slovnaft Bratislava együttese vasárnap csak gólnélküli döntetlent ért el a Dynamoval szemben saját pályáján. A Slovnaftnál is nehézségek vannak az összeállítás körül. Skyva edző a következő csapattal számol: Füle — Matlák, Tichý, Weiss — Mráz,
    Kacsányi — Gajdoš, Scherer, Buberník, Gáljorík, Dolinský.
    A mérkőzést Teszanics jugoszláv játékvezető irányítja.

Új Szó, 1962. augusztus 29.

Slovnaft Bratislava — Újpesti Dózsa 4:1 (2:1)

Bratislava, 20 000 néző, játékvezető Teszanics (Jugoszlávia).

A két csapat összeállítása:
    Slovnaft Bratislava: Füle — Mráz, Tichý, Weiss — Matlák, Buberník — Gajdoš, Scherer, Kacsányi, Farmačka, Dolinský.
    Üjpesti Dózsa: Lung — Káposzta, Rajna, Várhidi, (A 40. p-től Sóvári) — Szini, Tóth — Pataki, Halápi, Lenkei, Bene, Rossi.

A nyári nemzetközi labdarúgó-bajnokság elődöntőjébe jutásáért játszott a két együttes. A vendégcsapat a válogatottban szereplő játékosok nélkül állt pályára. A játék folyamán látni lehetett, hogy az együttesből hiányzik egy-két játékos. A Dózsa labdarúgói felülmúlták a Slovnaft játékosait a jobb labdakezelésben. Ezzel szemben a Slovnaft lelkesen és rámenően játszott. Ez érvényes volt a Dózsa csapatára is. Az első 20 percben váltakozó gyors iramú volt a játék. A 23. percben a Dózsa 16-osának térfele előtt pattogott a labda. A sok adogatást megunva Scherer kapásból váratlanul lőtt, s a labda a hálóban kötött ki. Egy percre rá Kacsányi távoli lövése révén jutott a labda a vendégek hálójába. 2:0. A 29. percben a játékvezető a 16-oson belüli gáncsolásért 11-est ítélt a Slovnaft ellen, amit Várhidi értékesített. A játék ezután lelankadt.
    A csere után a Slovnaft folytatta támadásait. Csak a 54. percben húzták el a Dózsa csatárai a bratislavai védelem mellett, de Rossi lövése elkerülte a kaput. Az 59. percben Rajna az ötös vonalon kézzel nyúl a labdához, a megítélt 11-est Scherer értékesítette 3:1. Az újrakezdés után nagyszerű Halápi—Bene összjátékot látott a közönség, sajnos azonban a lövés ezúttal is elmaradt. A 65. percben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Káposzta lövése révén a labda a kapufától pattan vissza, s
    ezt Halápi ismét fölé rúgta. A 80. percben esett a mérkőzés utolsó gólja. A sorozatos Slovnaft-támadások után Scherer volt ismét eredményes.
    A bratislavai együttes nem mutatott tetszetős játékot, de az állandó kapuratörés meghozta az eredményt. A vendégcsapatnál érezni lehetett, hogy tartalékosan játszanak. A csatársor, mely sok szép támadást vezetett, a 16-osnál tehetetlennek bizonyult. A Dózsa csatárok keveset lőttek Füle kapujára. A két együttes szombaton, szeptember 1-én, Budapesten játssza a visszavágót.