Sabaria—Somogy 3:1 (1:0)
    A szombathelyi szélsők kiharcolták a Sabaria első győzelmét a kaposvári pályán
    Góllövő: Seper, Belkó, Belkó, Tunyoghy
    Kaposvár, 1500 néző. Bíró: Vas.
    Jakubével szemben Vámos választ kaput s a hazai csapat így enyhe széllel szemben kénytelen felállani. A két csapat a következő:
    Sabaria: Vermes — Kovács I., Janzsó — Vámos, Somogyi, Szaniszló — Iglódy, Kovács II., Seper, Borbély, Belkó.
    Somogy: Erdős — Miklós, Joós — Pető, Péter, Győrffy — Mészáros, Egry, Jakube, Horváth, Tunyoghy.
    Alig indul a játék, a közönség, mely eddig a hazai csapatot szokta buzdítani, azonnal Somogyit kezdi húzni.Ez a húzás nem is szűnik meg a játék végéig. A játék lanyhán indul, de a 4. percben Jakube a jobboldalon kitör s miközben a szombathelyiek lesállást emlegetve megállanak, a center kapura lő, de a labda az eléje futó Vermesről kornerre pattan. Mészáros a sarokról kapu mögé rug. Az iram egészen gyenge. A Somogy nem tud belelendülni a játékba, nincs hangulat a nézőtéren. A 16. percben Iglódy elszalad, hirtelen a kapu előtt terem, de három lépésről is csak a kapufát találja el. Tovább támad a hazai csapat , Jakube kétszer kerül reményt keltő helyzetbe, de mindkétszer nyomják s mellé repül a labda. A 20. percben a Sabaria szabadrúgása nyomán kavarodás támad Erdős kapuja előtt, amit Kovács II. célt tévesztett lövése old fel. A 23.percben Kovács II. helyet cserél Seperrel. Pillanatnyilag nem használ a dolog, sőt
    a 26. percben Jakube nagylövéssel találja a 16-osról a kapufát.
    Hosszú percek telnek el eseménytelen mezőnyjátékkal, sőt a 35. percben Belkó szabadrúgása nyomán is hiába támad jó helyzet, mert a Sabaria-belsők el tudják rontani. Ugyancsak meleg pillanatokat szül Belkó jól irányított sarokrúgása, most meg Seper követ el hendszet s oda a helyzet, megvan a felszabadulás. Erre a szélső már unja a dolgot. Maga ereszt meg messziről zúgó lövést, de Erdős ölében elhal a labda. A 40. percben Egry lefutása viszi Vermes kapuja elé a labdát, ahol Jakube háttal áll neki. Nem jön zavarba hátrahúzza a ötösről, de éppen Vermes kezébe, így múlnak a percek, mikor a 42.-ben a védelem előrevágja a labdát. Belkó faképnél hagyja vele Petőt s jól ad be.
    A labdát Győrffy lágyan és röviden Seper elé fejeli, aki jobb belsővel a hálóba továbbítja. (1:0).
    Szünetig már nincs említésre méltó esemény.
    Somogy-támadásokkal indul a játék. A hazai csapat fölénybe kerül, de a nézőtér annyira csendes, hogy lassan ellanyhul az iram, elhal a lendület. Igaz, a csatársor is igen puha. A 11. percben Mészáros beadásszerű lövése kelt izgalmat, mert a vetődő Vermes Jakube elé löki a labdát, a center azonban elhibázza a holtbiztos helyzetet, mellé megy a labda. A 13. percben Horváth és Tunyoghy helyet cserél, de ez sem változtat azon, hogy a Somogy fölénye teljesen meddő. A Sabaria mindamellett nem restell már az időt húzni s játékosai sokszor céltalanul rúgják, vágják a labdát. A 25. percben fordul a játék. Iglódy elfut, lefutása nyomán nagy kavarodás támad a kapu előtt, hogy Erdős és Miklós csak üggyel-bajjal s egyesült erővel tisztázza a helyzetet. A Sabaria élénkül. Sőt a 27. percben
    Kovács I. félpályáról irányított szabadrúgása nyomán Belkó ismét elhúz, villámgyorsan bekanyarodik s az ötös sarkáról hálóba ragasztja a labdát. (2:0).
    A válasz ismét Somogy-támadássorozat, de minden komoly esemény, vagy eredmény nélkül. Annál eredményesebb a szombathelyi csapat. A 30. percben ismét Iglódyn a sor. Lefutását jó beadással fejezi be, melyből Péter balra fejel. Éppen
    Belkó felé s a szélső a levegőben úszva fejeli a kapu felső sarkába a harmadik gólt. (3:0). Erre már a Somogy is elszégyeli magát. Alig indul a játék, Mészáros elrohan a labdával, beadását
    Jakube Tunyoghy elé továbbítja, s ez belövi a hazai csapat egyetlen gólját. (3:1).
    A Sabaria összekötői védelembe húzódnak. Ennek következtében a Somogy védelme is ott tanyázik a félpályán s a 35. percben Iglódy, Kovács II., Belkó áll szemben az egyetlen Joóssal. A három csatár összejátszik, majd Kovács II. kiugrik s gólt lő. A bíró először megadja a gólt, de a határbíró jelzésére lesállást ítél. Ez volt a mérkőzés utolsó eseménye. Utána a Sabaria az időt húzza, a Somogy meg hiába támad továbbra is.