Hungária FC - Attila FC 5 : 0

2023.10.08, 14:08
    Hungária—Attila 5:0 (0:0)
    Az Attila egy félidőn át nyílttá tudta tenni a játékot az addig ernyedten és lélektelenül játszó nagy ellenféllel szemben
    Góllövő: Cseh II., Cseh II., Titkos, Kalmár, Híres
    Hungária-út, 11.000 néző. Bíró: Boronkay.
    Hungária:Ujváry — Mándi, Kocsis — Rebró, Barátky, Sebes — Titkos, Héjas, Kalmár, Cseh II., Híres.
    Attila: Szemző — Vadász, Dankó — Nemes, Bán, Szabó I. — Pimpi, Körösi, Rudas, Sziklai, Hajós.
    Az Attila kezd, Hajós Rudas elé ad s a miskolci center ballábas lövése nem sokkal zúg a túlsó sarok fölé. Érdekes kezdet! Az Attilának nincs ereje a folytatásra, de
    a Hungária kialakuló fölénye sem imponáló.
    A csatársor nem tud helyzetet csinálni s csak a 8. percben küldi az első lövést Héjas a kapura, illetve a kapu mellé. Az Attila viszont sokkal lendületesebben jön előre s a 9. percben szerencséje a Hungáriának, hogy Sziklai a 6-oson rosszul találta el Körösi szép beadását.. Megint a Hungária időszaka következik, de a játék most sem szép. A 14. percben Kalmár kiszökése ígér eredményt, de Dankó kézzel húzza vissza a csatárt, még a 16-os vonal előtt. Rögtön szól a bírói fütty s Cseh II. szabadrúgását Szemző kapu fölé tolja. A Hungária nem tud igazán veszélyes lenni s az Attila is előrekerül, de erre a Sziklai fizet rá, aki megsérül s pár percig pihenésre kényszerül. A 20. percben korner jelzi a Hungária-ostrom élénkségét. Ebből sem támad helyzet, de utána már szépen ugratja ki Kalmár
    Cseh II-t s a sarokra gurított labdát csak bravúros vetődéssel ejtheti a hatalmába Szemző. Cseh frissessége jólesően tűnik ki. Híres labdáját kapásból lövi, de egyik védőbe akad a jó lövés. A Hungária, némileg az enyhe széltől is támogatva, teljesen beszorítja ellenfelét, de az Attila összekötőit is hátravonva védekezik és egy kék-fehér csatárt sem enged lövéshez. Félóra után nyíltabb lesz a játék s változatosabb.
    A 33. percben Rebró kornert vét, Ujváry öklöz s Rudas - égbe lő. Az Attila Hajóst kezdi foglalkoztatni s a pehelysúlyú csatár olykor veszélyes is. Egyszer majdnem elhalássza a labdát a bizonytalankodó Ujvárytól. A 36. percben Kalmár nagy lövése kerülgeti a felső sarkot. Pimpi hozza izgalomba az Attila-pártiakat jó futásával, de ugyanő le is hűti a kedélyeket rossz beadásával. Az utolsó öt percben heves iramot diktált az Attila. Sziklai jó helyzetből hatalmas lövést küld arasszal a léc fölé. A Hungária csak egyszer kerül előre, Cseh II. elront egy szabadrúgást s a Hungária térfelében végződik a játék.
    Az Attila kezd. A szél most őt segíti. Az első támadás rossz. A Hungária választámadását Titkos rossz beadással fejezi be. A balszélről. Úgy látszik a jó balszélső is elszokhatik a posztjától. A 6. perc hozza az első izgalmat: Híres a balszélen elfut, azaz hogy elfutna Dankótól, de a hátvéd — sportszerűtlenül derékon kapja a csatárt, amiért bírói figyelmeztetést kap.
    Rudas keresztben lő a Hungária-kapu előtt, Sebes menti a veszélyt, utána — a 11. percben — Titkos futás el, középre gurít, Szemző és Szabó egymást zavarja,
    Cseh II. szemfüles, ott van és az üres hálóba sétál a labdával. (1:0).
    A meccs még nincs elintézve. Sziklai jó lövése elkerüli a kaput, azután néhány formás Hungária-akció jön, főleg az ügyes Cseh II. vezérkedésével. Az Attila megint csak egy kornerig viszi, azután nekilendül a Hungária. A 17. percben Héjas kornere
    Cseh II. fejéről pontosan a tulsó lécre pattan s onnan a hálóba. (2:0).
    Hiába erősödik a szél, a szárnyra kapott Hungária lendületét így sem bírja megtörni. A 20. percben a most már egyre otthonosabban s nagyobb kedvvel is játszó Titkos átmegy két emberen, bead, Hiree Cseh II.-höz továbbit, aki egy csel után visszajátsza a labdát balra s
    Titkos kapásból nyugodtan behelyezi. (3:0).
    Az Attila ereje már fogytán van, Ujváryt megrugdossák még egy kicsit, azután jön a Hungária-finis s a 44. percben Sebes jó előkészítéséből megszületik az ötödik gól is. Titkos beadását Hires a 16-oson állítja s hatalmas bombája foghatatlan. (5:0).