Dunakeszi MÁV Adtrans - Komáromi FC 6 : 2 17:00

Labdarúgó NB1.: Dunakeszi - Komárom 6-2 (3-0)
    Dunakeszi, 300 néző, vezette: Drucskó (Mohácsi, Gál).
    Dunakeszi: Túri - Urbán - Varga A., Róza, Dinka - Kiss (Lőrinc), Véber, Füzesi (Császár), Tóth I. - Pálinkás, Borgulya (Takács). Edző: Varga István.
    Komáromi FC: Pikács - Cseri - Musitz, Gombos, Matics (46. p. Tőcsér) - Schafranek, Krstenansky, Andai, Megyesi - Ugrai (Takó), Kyriakosz 52. p. Bombicz). Edző: Rákos Attila.
    A mérkőzés krónikája, 2. perc: Véber jobb oldali szögletét Tóth 4 méterről az elmélázó komáromi védők közül fejjel csúsztatta a kapuba, 1-0. 11. p.: Musitz röviden kifejelt labdáját Tóth vette le a bal szélen, majd a rövid saroknál érkező Borgulya fejére ívelt, aki 3 méterről a dermedten álló Pikács mellett a hálóba bólintott, 2-0. 16. p.: Krstenansky 14 méterről ballal, 2 perc múlva Megyesi 24 méterről szintén ballal alig lőtt mellé. 29. p.: Tóthtól indult a Dunakeszi gólja. Vébert ugratta ki nagyszerűen, aki 15 méterről a vetődő Pikács mellett a bal alsó sarokba ívelt, 3-0.
    47. p.: Megyesi jobb oldali szögletét Ugrai fejjel a jobb alsó sarokba csúsztatta, 3-1.
    59. p.: Schafranek szabadrúgása a felső lécen csattant. 65. p.: Varga beadását Pálinkás két méterről a léc alá vágta, 4-1. 78. p.: Megyesi nagyszerűen játszott középre, s az érkező Takó 8 méterről a léc alá bombázott, 4-2. 81. p.: Takács húzott el a bal szélen, beadását Véber lőtte a hálóba, 5- 2. 84. p.: Tóth 8 méterről kipókhálózta a bal felső sarkot, 6-2.
    A vendégek átaludták az első negyedórát, így már az első féüdő elején eldőlt a mérkőzés sorsa. A második félidőben hiába birtokolták többet a labdát a komáromiak, a Dunakeszi pontos kontrái révén ilyen arányban is megérdemelten nyert.
    Jók: Urbán, Varga, Tóth, Véber, illetve Cseri.
    Varga István: - Ma kivételesen jól játszottunk. Kívánom, hogy jövőre is jó focija legyen Komáromnak.
    Rákos Attila: - Ma csak a művészek jöttek el, a zongoracipelők otthon maradtak...

Forrás: 24 Óra, 2000-05-25