2. Új Dunántúli Napló: 1.500

2017.11.26, 10:51
    Pécs ’96 FC - Soproni FAC 2-1 (0-0)
    Pécsbányatelep, 1500 néző. V.: Fodor 8
    Pécs ’96 FC: Tábit 0 - Lajos 5, Török T. 6, Dienes 7 - Kósa 6, Jäkl 6, Pál 7, Sipos 6, Kulcsár 6 - Lovász 5 (Lehota -, 88 p.), Tököli 6 (Hasenauer -, 90. p.). Edző: Rónai István. Soproni FAC: Milchram 6 - Katona 5, (Mayer - 75. p.), Pálfi 6, Hornyák 6 - Gersics 5, Kovács T. 5 (Takács 5 -, 46. p.) Koltai 5 (Török A. -, 75. p.), Virág 5, László 5 - Filipovics 4, Horváth L. 4-2=2. Edző: Horváth György.
    61. perc: A partjelző meghallgatása után a játékvezető kiállította Horváth L.-t. A lefújás után megtudtuk: a soproni játékos akkor rúgta meg szándékosan az ellenfelét, amikor a labda már nem volt ott.
    68. p.: Lovász fejjel Kósa elé adott, akinek jobb oldali beadását Pál az 5-ösről előre vetődve befejelte. (1-0).
    88. p.: Filipovics elől Lajos zavarában a saját kapujába rúgta a labdát. (Öngól!) (1-1).
    89. p.: Alighogy beállt Lehota, szinte első labdaérintésre Kulcsár beívelése után 7 méterről, egyből belőtte a győztes gólt. (2-1).
    A rossz első félidő után megváltás volt a második. Meglepő volt a kapura teljesen veszélytelen, emberhátrányba került Sopron egyenlítő gólja. A futball igazságtalansága lett volna, ha ez marad a végeredmény.
    A Pécs ’96 FC a szünet utáni jó teljesítménye miatt megérdemelten győzött. Ritkaság, hogy ennyi minden történik egy percen belül egy meccsen, mint itt a legvégén.
    Rónai István: -A második félidőben nagy nyomás alatt tartottuk az ellenfél kapuját, ez meghozta a várva várt gólokat.
    Horváth György: - Egy fegyelmezetlenség miatt emberhátrányba kerültünk. Ennek ellenére kiegyenlítettünk, de gyermeteg hibából ismét gólt kaptunk.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1997-03-09