2017.09.24, 10:40 (szerk.: 2017.09.24, 11:42)
    Budafoki LC - Pécs '96 FC 0-1 (0-1)
    Budafok, 600 néző: V.: Makai
    Budafok: Tarlósi 5 - Wendler 6, Németh Z. 5, Bálint 5 (Hoffmann -, 83: p. -) - Gál 4 (Stranyóczky 5, 46. p.), Szabó 4, Reichenbach 4 (Horváth 4, 46. p.), Mbemba 5, Németh R. 5 - Szabó 4, Földes 5. Edző: Haffner György
    Pécs ’96 FC: Tábit 7 - Török 6 - Lajos 5, Dienes 7 - Kosa 5 (Hasenauer -, 88. p.), Pál 5, Sipos 7, Jaki 6, Kulcsár 6 - Schneider 5 (Le- hota -, 79. p.), Tököli 6 (Kaszás -, 89. p.). Edző: Rónai István
    33. perc: Sipos jobb oldali beadását 10 méterről Kulcsár fejelte a bal felső sarokba (0-1)

Kulcsár Árpád szerezte a sporttörténelmi gólt, az új egyesület első NB 11-es találatát. Aztán a második félidőben nagyot esett a játék színvonala, a hazaiak erőtlen támadásokkal próbálták megközelíteni Tábit kapuját, de komoly helyzetet egyszer sem tudtak kialakítani. A vendégjátékosok magabiztosan őrizték az előnyt, amelyet szórványos kontrákkal igyekeztek növelni, sikertelenül. Összességében a jóval egységesebb, szervezettebb futballt mutató pécsiek győzelme a látottak alapján teljesen megérdemelt.

Haffner György: - A jobbik csapat nyert.
    Rónai István: - A mérkőzést a nagyobb küzdeni akarás döntötte el a javunkra. Játékosaim akaratból, lelkesedésből jelesre vizsgáztak.

Forrás: Új Dunántúli Napló, 1997. március 3.