Kispest: Gergő — Szemere, Rozgonyi — Rátkai, Szenes, Keresztes — Mikes, Szabó II., Nemes, Szepes, Serényi.
    Hungária: Szabó I.— Mándi, Kocsis — Egri, Sebes, Turay — Szegő, Kardos, Kalmár, Titkos,
    Szabó III.
    Szemetelő esőben állnak fel a csapatok. Kispest választja a városi kaput, a Hungária indítja el a labdát. Nagy „Hajrá, Kispest!” hangzik fel az állóhely oldalán. Mi az? A ferencvárosi B-közép mégiscsak Kispestnek szurkol? Már az első passzoknál kiderül, hogy a
    Kispest térfelének közepe táján a fű között is van egy tekintélyes terjedelmű víztócsa.
    Keresztes lökése hozza meg az első szabadrugást. Majd Szegő beadását Rátkai kifejeli. Mándi első bátor szerelése jól sikerül. Kalmár kétszer egymásután ad hosszú labdát Szabó III. elé, mind a kettő túl hosszú. Most már a Kék közép is megtalálja a hangját és zúg a „Hun-gá-ria!”. A 4. percben nagy gólhelyzet alakul a Hungária-kapu előtt Kocsis gixere nyomán. Mikes elfut, beadását Nemes tisztán kapná, de a lendülete túlviszi, Serényi is nagy helyzetben kapja a labdát, de lövése messze kapu fölé száll. Az első Hungária-lövést a 8. percben Titkos adja le kapásból Szabó III. passza után, félremegy. Néhány nagyon szép Hungária-akció gördül most, a lövések azonban nem mennek. A 15. percben Mándi szögletre szereli Mikest.
    A szögletrúgást Keresztes kapura íveli, Szabó érthetetlenül kiejti, Nemes kapu mellé lövi,
    Ujabb nagy kispesti helyzet volt! A 18. percben esik az első kispesti gól. A balszárny indítja el a támadást, majd hirtelen átvágják a labdát jobbra. Mikes centerez, Nemes azonban nem éri el a labdát. De Szabó I. sem. A labda most cikázik a lábak közt, a Hungária-védelemnek kétszer is alkalma volna felszabadítani, de elmulasztja. Turay leáll és
    a nagy ide-oda futkosásban a jobbösszekötő helyére átcsúszott Szepes közelről, a balkapufa mellett bevágja hálóba a labdát. 1:0.
    A Hungária erélyesen támad. Szegő beadását Kalmár élesen fejeli. De nem megy kapura. A 21. percben Kocsis rövidet rug, Szenes elküldi jó labdájával
    Szabó II-t, aki pedig Nemest teszi ki remekül. A kispesti centernek már csak a jobbsarokba kell gurítani a labdát. 2:0.
    Mind a két gólban „benne volt” a Hungária-védelem. Most a Hungária nagyon belefekszik, de egyelőre csak három szögletet ér el. Pechje van a kék-fehér csapatnak a kapu előtt! Kalmár viszi nagy lendülettel a labdát kapura, védik. Titkos lövését már az üres kapuból vágja ki Rozgonyi. Ez nagy Hungária-helyzet volt! A kék-fehérek elkeseredetten támadnak, de akcióikban sok a kapkodás, ezzel szemben Kispest nyugodt. Könnyű neki két gól előnnyel! Szegő lövését Gergő csak szögletre tudja tolni. A szögletrugást Kalmár élesen fejeli alig kapu mellé. Most Kispest is át-átmegy támadásba, amit három szöglet jelez. Rozgonyi gyertyájával Kalmár kitör, de Gergő kifut, Rozgonyinak pedig ideje van menteni. Rátkai rugni akar, de nem találja el a labdát. A lendülettől elesik és közben kézzel üti el a labdát. Tipikusan nem szándékos kezelés. A bíró nem is ítél 11-est. Az utolsó percben még egy szögletet rug a Hungária.
    A II. félidő úgy kezdődik, mintha újra feltámadt volna a régi Hungária. Sebes Kalmánnak ad, ő kapásból kitolja Szegőnek. A szélső remekül bead,
    Titkos még tesz két lépést a labdával és azután védhetetlenül vágja be a hálóba. Remek gól! 2:1,
    A Hungária most mindent elsöprő rohamot ígér. De ez nem következik. Egy-két — nem is kifogásolható — bírói ítélkezés olyan idegessé teszi a csapatot, hogy Mándi csak jóakarattal szabadul figyelmeztetéssel. Kispest még eléggé nyílttá tudja tenni a mezőnyjátékot, de a Hungária támadásai mindig jobban szaporodnak. A 19. percben Kalmár kiugrik, elvágják. A 18 méteres szabadrugást Titkos ravaszul íveli a sorfal feje fölött sarokra. Gergő csak robinzonáddal tudja szögletre tolni. A 21. percben Kalmár élesen lőtt labdáját
    Gergő kiejti, de utánaveti magát és megkaparintja. Közben Kalmár belelép.
    A földön fekvő kapushoz befut Gallowich, Kispest edzője, de a pályára megy Senkey is, a Hungária edzője. Kettőjük között
    parázs verekedés
    támad, aminek csak a rendőrség beavatkozása vet véget.
    Az izgalom nőttön nő a pályán és a nézőtéren egyaránt. A kék-fehérérzelmű közönség érthető izgalmában a bírón tölti ki idegességét. Pedig a bíró igazán nem rughat gólt! Kispest most visszaesik, de a Hungária is csak csapkod. Jó kombináció csak itt-ott alakul ki. A 30. percben a Hungária változtat:
    Titkos balszélső lesz, Turay balösszekötő.
    Az egykori válogatott balszárny! Szabó III. halfol mögöttük. „Más baj nincs!” — jegyzi meg egy rosszmájú néző. Mindig hevesebb lesz a küzdelem, a bíró sokat fütyül is. Rátkai és Mikes sérül. Rátkai bekötött fejjel tér vissza, Mikes is tovább játszik Most már egymásután rugják a szabadrugásokat a kispesti kapura, de a sorfal mindig jól véd. Két szögletrugása is van a Hungáriának, de gólt rugni nem sikerül. Az edzőpárbaj folytán egy perccel hosszabbít a bíró, de ezalatt sem változik az eredmény. Éppen
    mikor elhangzik a befejezést jelentő sípszó, azután egy másodperccel lövi be Turay a labdát a hálóba.