A nagy eredmény kialakulásához két vitatható 11-es segítette a Hungáriát
    Góllövő: Barátky (11-esből), Barátky (11-esből),Titkos, Dormos, Kalmár, Kalmár
    Üllői út, 6000 néző. Bíró: Arányi.
    Hungária: Szabó — Mándi, Wéber — Rebró, Kompóti, Szaniszló — Titkos, Cseh, Kalmár, Barátky, Híres.
    Kispest: Ligeti — Rozgonyi, Hunyadi — Raix, Purczeld, Keresztes — Paczolay, Dormos, Kormos, Szepes, Serényi.
    A Kispest-öltözőben „keresztelő” zajlik le. Linzmayert, az I. ker.-ből szerződtetett új kapust keresztelik el — Ligetinek. A 17éves fiú látható elfogódottsággal készül átvenni Dénes örökét.
    A Hungária kezd s már az első támadása veszélyes: Kalmár lövésébe az utolsó pillanatban lépnek bele. Híres beadása emberről pattan Ligetihez, azután Titkos lő — félre. Kispest átjön a vonalon s erre megjön — a ferencvárosi közönség hangja is. Dormos sarkot kerülgető lövése, majd a bíró néhány elnézése izgatja az izgékonyabb lelkeket s a közönség továbbra is élénk érdeklődéssel és hanggal vesz részt a játékban, amelynek érdekessége, hogy a Kispest támad! A Hungária csak a 10. percben jut előre, de akkor Hires beadását a 6-oson belül kapja Titkos és Ligeti csak lábbal tudja tisztázni a meleg helyzetet. A 14. percben újra a Kispest támad, hozzá nagyon lendületesen: Komort a 6-oson akasztják, Szepes lövése emberben akad. Az eső elállt, viszont a felhőket elkergető szél a labdát is kergeti ki a Hungária kapuja felé.
    A 17. percben Wéber kornert vét, Dormos fejesét Szabó bizonytalanul fogja.
    A kispestiek „kifirkálnak” a Hungáriával:
    a ferencvárosi közép kárörvendők hahotázik.
    Kissé javul a Hungária. A 20. percben Titkos kornere nagy kavarodást okoz, de a kispesti védelem jól tömörül. Annál bizonytalanabb a Hungária védelme: Paczolay elfut, bead- s Dormos bombája alig csúszik a sarok mellé. Ujabb veszélyes beadást
    Szabó csak merész belevetéssel tud tisztázni
    Serényi elől, meg is sérül egy kissé, de hamar talpra is áll mind a kettő. A 37. percben fokozódik az izgalom: Hires elfut, bead s a labda a ráfutó Rozgonyi kezéről pattan a kapu mögé. A bíró fúj s noha a szándékosság ilyen közelről (legfeljebb 2 méter) érkező labdánál vitatható,
    ... 11-est ítél,
    amit a kispestiek heves tiltakozással fogadnak. Dormos elrúgja a labdát, amiért figyelmeztetést kap.
    Barátky áll a labdának s miközben Ligeti balra ugrik, a jobb sarokba gurít (1:0).
    Kispest csapata most elveszti a fejét. A 29. percben újabb Hungária-támadás közben Hunyadi feltűnő erőszakossággal löki el Cseht. Ez nyilvánvaló szabálytalanság s ezért
    jogos a 11-es. Barátky ezt is belövi (2:0),
    amit a ferencvárosi szurkolók zajos tüntetéssel fogadnak. Minden összecsapás után felzúg a BL-tribün felől: „Tizenegyes!” Utána ütemes „Arisztid!”következik. Aminek helyességéről lehet annyit vitatkozni, mint az első 11-eséről, Kispest dühösen játszik tovább. A 37. percben újabb kornert ér el, a 40-ikben
    Dormos lövése a tőle 2 méternél jóval messzebb álló Mándi balkezén akad meg: a kispestiek egyhangúan követelik a 11-est, de a bíró nem következetes, most nem adja meg a büntetőt. Komor jó lövését szépen menti Szabó kornerre s hiába erőlködik Kispest, nem tud fordítani a sorsán.
    Kispest heves iramban kezdi a II. félidőt. Szabónak rögtön munkát ad Serényi lövése, azután Keresztes szabadrúgása fenyeget. Serényi jó támadásokat visz s a Hungária-védelemnek bőven van dolga. A Hungária Hires révén jut csak szóhoz, de a szélső beadásai nem sikerülnek. Végre a 10. percben jól gurít a kapu elé, de Kalmár az elébevetődő Ligeti kezei közt - kapu mellé gurít! A Hungária most frontban marad s
    az élénkülő Titkos a 14. percben megszerzi a 3-ik gólt, magas beadása a kissé gyámoltalan Szigeti felett beesik a túlsó sarokba (3:0).
    Kispest most erőlködik, de a csatársorban nincs sok ötlet, sem tervszerűség. Kalmár lesgólja után azonban végre megembereli magát a kispesti csatársor is és
    Kormos passzát Dormos közelről bevágja (3:1).
    Ujabb veszélyes Kispest-támadást Szabó jóképű öklözéssel tisztáz s azután újra Hungária-fölény következik, a szélsők csinálják is a helyzeteket, de Kalmár középen mintha unná a centerszerepet. Keresztes sérülése miatt áll kissé a játék: beleléptek a lábába. A játék langyos iramú, Kispest vállalkozókedve lankad. A játék helyett — a mennydörgés rázza fel a közönséget. Az eső némi szünet után — újra megered, az ég beborul, villámlik, viharszag, a közönség sietve húzódik fedél alá. A Hungária kondíciófölénye egyre jobban kidomborodik. * A 35. percben Kalmár labdát kap Barátkytól és 10 méterről laposan a balsarokba küldi (4:1). Kalmár mintha kedvet kapna, rögtön utána pompásan kitör Hires passzával, de a kifutó kapust találja el, aki sínyli is kissé a dolgot. A Hungária most könnyedén és fölényesen játszik s a 40. percben
    Híres beadását továbbítja a kispesti hálóba szép Kalmárfejes (5:1).
    Utána Kispest támad: Szepes kézzel érinti a labdát, a bíró nem fúj, csak akkor, amikor Szepes lő a kapulécre! Erőtlen Kispest-támadások keltenek szánalmat, majd az utolsó percekben szakadni kezd a zápor s jó, hogy vége van.