Tiszakécskei FC - Kabai Cukor FC-Hajdúszoboszló 3 : 1 17:00

Tiszakécske, 2800 néző. Vezette: Vavika (Ábrahám, Kovács).
    Tiszakécske: Derdák- Schultz, Izsák, Hegedűs, Maczkó, Molnár, Touati (Tóth a 77.), Szaszovszky, Balla (Gazdag a 65. p.), Török, Szántó (Bujáki az 53. p.). Edző: Szurgent Lajos.
    Kaba: Vadon - Kiss Cs. (Kovács M. a 79.), Kulcsár, Usmajev, Szilágyi, Kondás, Kacsándi, Fekete, Cipf, Czigléczky, Stancu (Gréczi a 66. p.). Edző: Eich László.
    Sárga lap: Stancu a 33., Kulcsár a 42., Cipf az 57., Fekete a 60., Izsák a 66., Kacsándi a 86., Usmajev a 89., Molnár a 91. p.
    2. perc: Izsák az alapvonalnál ki akarta kísérni a labdát, ám az megállt a vonal előtt. Stancu elcsípte, középre adott, és a jókor érkező Fekete 8 méterről a kapu közepébe fejelt, 0-1.
    10. perc: Touati szép cselek után a tizenhatos sarkáról a bal felső sarokba bombázott, 1 -1.
    65. perc: Szaszovszky balról indította Bujákit, aki középre, Törökhöz adott. A csatár közelről a jobb sarokba perdített, 2-1.
    91. perc: Bujáki egyedül húzott kapura, amikor a 16-oson belül fellökték. A büntetőt Molnár értékesítette, 3-1.
    A várakozásnak megfelelően hatalmas küzdelmet hozott a rangadó. A kahaiak gyors gólja után úgy tűnt, hogy nehezen állnak talpra a hazaiak, ám Touati rövidesen válaszolt. Ezután kiegyenlített játékfolyt, majd a vendégek kerültek fölénybe, több helyzetet is kidolgoztak. Az ellenkező oldalon csak egy helyzet adódott, ám azt Török ki is használta. Ezt követően a Kécske beállt védekezni, a Kaba birtokolta többet a labdát, de a végén ismét a hazaiak lőttek gólt.
    Kitűnt: az egész csapat, ill. Vadon, Szilágyi, Cipf, Stancu.
    Szurgent Lajos - Elégedett vagyok acsapattal, ígérem, hogy az osztályozón is mindent megteszünk. Köszönjük a szurkolóknak a buzdítást.
    Eich László: - Mi kihagytuk, a Kécske belőtte a helyzeteket. Sikeres folytatást kívánok.

Forrás: Petőfi Népe, 1996-06-24