Kecskeméti TE - FC Eger-Egertej 1 : 1 17:00

KTE - FC Eger-Egertej 1-1 (1-0)
    Kecskemét, 1000 néző. V.: Marcsok (Herbály, Berki).
    KTE: Kopshitz - Márics, Raducu, Virágh, Bende - Fekete, Pintea, Bücs, Vén - Barna Cs., Major. Mb.edző: Somogyi József.
    FC Eger: Molnár - Schindler, Tóth, Kovács Cs. - Berecz, Unyatinszki, Bábik, Csomós, Telek, Márton - Szekeres. Edző: Csuhay József.
    Csere: Pintea helyett dr. Kovács a 40., Bücs helyett Forró a 47., Bábik helyett Bezzegh az 58., Szekeres helyett Szamosi az 58., Fekete helyett Bimbó a 63., Berecz helyett Kormos a 85. percben.
    Gólszerzők: Vén a 23., Unyatinszki a 85. percben.
    Sárga lap: Berecz a 34., Unyatinszki a 62., Márton a 79. percben.
    Kiállítva: Kovács Cs. a 75. percben.
    1. perc: Szekeres 18 méteres lövése süvített el a kapufa mellett.
    23. perc: Fekete jobbról ível középre. A labda átszállt a baloldalra, Vén 10 méterről egy pattanás után lapos, erős lövést küldött a kapu bal oldalába, 1-0.
    26. perc: Berecz begurítását Kopshitz kivetődve szerezte meg Unyatinszki elöl.
    32. perc: Unyatinszki 22 méterről a felső lécet találta telibe.
    39. perc: Major lövését Molnár kapus szögletre ütötte.
    48. perc: Bücs ívelésére dr. Kovács ugrott ki. A kapus kint állt, de a csatár a kapu mellé fejelt.
    73. perc: Unyatinszki kapott jó labdát a bal oldalon, de keresztbe ellőtt a kapu előtt.
    74. perc: Márton fejese a jobb kapufára és onnan a fekvő Kopshitz kezébe pattant.
    75. perc: Dr. Kovács egyedül tört kapura. Kovács Cs. beérte, buktatta, és ezért piros lapot kapott.
    85. perc: Középen futott a vendégek támadása. Csomós már a kapust is kicselezte, de kisodródott és középre gurított. Unyatinszki érte el a labdát és két lépésről a hálóba helyezte, 1-1.
    Az első negyedórában az Eger játszott mezőny fölényben, de csak öt szögletet ért el. Ezután a KTE vette át az irányítást. Az Eger keményen védekezett és néhányszor veszélye
    sen kontrázott. A KTE főleg a jobb oldalon vezetett veszélyes támadásokat, és egy ilyen akcióból szerezte meg a vezető gólt a hazai együttes.
    A fordulás után a kecskemétiek több gólhelyzetet alakítottak ki, és hibáztak el. A végén a kiállítás miatt tíz emberrel játszó Eger beszorította a hazaiakat, és egyenlített, sőt, a győzelemhez is voltak helyzetei.
    Jók: Raducu, Virágh, Bende, ill. Unyatinszki, Berecz, Telek.
    Somogyi József: - A kihagyott nagy helyzetek mérkőzése volt a mai találkozó.
    Csuhay József: - Gratulálok a csapatomnak a lelkes, jó játékért és a küzdőszellemért. Tíz emberrel a végén jobbak voltunk.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1996-06-24