Nyíregyházi FC - Hódmezővásárhelyi Astra-VFC 4 : 1 17:00

Nyíregyházi FC - Hódmezővásárhelyi Astra-VFC 4-1 (3-1)
    Nyíregyháza, 400 néző. V.: Mezei (Lánczos, Nyilas).
    Nyíregyháza: Feke — Szatke — Drobni, Kiss — Turóczi, Unchiás, Kovács, Göncz — Németh, Csehi, Kákóczki. Edző: Kovács János.
    Hódmezővásárhely: Soós — Márta — Luczás, Talmácsi, Bánfi — Sipos, Fazekas, Csáki, Varga, Mucsi— Bozó.Edző: Pataki Tamás
    Gólszerző: Csehi a 19. és a 48. (a második tizenegyesből), Németh a 31. és a 39., illetve Bozó a 20. percben.
    Csere: Drobni h. Sira a szünetben, Fazekas h. Szűcs az 56., Csehi h. Domokos a 60., Kákóczki h. Herczeg a 76., Mucsi h. Balogh a 78. percben.
    Sárga lap: Unchiás a 21., Csáki a 65.,Talmácsi a 77.,Balogh a 83. percben.
    19. p.: Göncz végzett el szabadrúgást a bal oldalvonal közeléből. Csehi fejére rajzolta a labdát, a volt válogatott játékosra senki nem figyelt, s így lazán a bal alsó sarokba bólintott. 1-0
    20. p.: A jobb oldalról szállt középre a labda,, többen is elvétették, nem így Bozó, aki két lépésről a kapu közepébe tüzelt. 1-1
    31. p.: Turóczi futott el a jobb oldalon, az alapvonal közeléből beadott, Németh pedig védőjét megelőzve négy méterről a bal kapufára fejelt, ahonnan a hálóba pattant a labda. 2-1
    39. p.: Ismét Göncz vállalt előkészítő szerepet. A bal oldalról tette középre a labdát.
    amely Némethet találta meg, s a csatár 10 méterről a kapus alatt rúgta a hálóba. 3-1 ,
    48. p.: Csehit buktatták a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett a háló közepébe emelte.
    4-1
    70 p.: Varga labdáját Bozó tíz méterről kapásból az oldalhálóba vágta.
    75. p.: Németh szépen hámozta át magát a védőkön, ám végül tizennégy méterről kapu fölé durrantott.
    Alacsony színvonalú játékkal teltek az első percek, méla unalom lengte be a gyakorlatilag üres stadiont. Nem hatott a csoda erejével, hogy a vendégek térfelére korlátozódtak az események, és az sem, hogy bő negyedóra elteltével megkaparintotta a vezetést az NYFC a „hírnevét” produkciójával is igazoló Hódmezővásárhely ellen. Az már annál inkább, hogy egy vaskos védelmi hiba után egalizáltak a találkozó előtt még a játékoskijáróban békésen cigarettázó „vendégspílerek”. A házigazdák szélekről belőtt labdái eredményesnek bizonyultak, nem került különösebb erőfeszítésbe a vezetés újbóli megszerzése.
    Szünet után sétafokozatba kapcsoltak Kákóczkiék is, még inkább leült az összecsapás. Nem lehet kétséges, ha az NYFC erőltette volna a gólszerzést, sokkal nagyobb arányú győzelmet is ki tudott volna csikarni.
    A három pont kötelező behajtása sikerült, Németh ismét góllövőcipőben futballozott, s Csehi is „jól érezte magát” kapuközeiben. Negatívum viszont, hogy „szokásos” potyagólját ismét bekasszírozta a nyírségi alakulat.
    Kovács János:— Megszületett a várt győzelem. További feladatunk a helyzetkihasználásunk javítása.
    Pataki Tamás: — Játékosaim fordítva nézik a tabellát, három—négy gyerek olyan könnyedén játszott, mintha elsők lennénk. A Nyíregyháza sikere ilyen arányban is megérdemelt

Forrás: Új Kelet, 1996-06-10