Gödöllő-Naszálytej LC - FC Hatvan 1 : 1 17:00

Gödöllő-Naszálytej - FC Hatvan 1-1 (0-1)
    NB II.-es labdarúgó-mérkőzés. Gödöllő, 800 néző. V.: Sápi (László, Marcsok).
    Gödöllő: Nagy B. - Somogyi - Török, Kádár, Tábori - Simon, Stranyóczky, Grezsák, Hutter - Pavelcsák, Czipper. Edző: Jakab Elek.
    FC Hatvan: Nagy I. - Károly - Nagy Gy. T., Szabados - Varga, Nagylaki, Nahóczky, Tuifel, Fekete - Andrási, Rácz. Edző: Bóna Zoltán.
    Csere: Nagylaki helyett Ferencz a 60., Pavelcsák helyett Bajkai a 60., Hutter helyett Ivanovics a 66., Rácz helyett Kata a 73., Károly helyett Sármány a 81. percben.
    Gólszerzők: Varga a 40., Ivanovics a 73. percben.
    Sárga lap: Török a 27., Fekete a 32., Nagylaki a 37., Bajkai a 63. percben.
    5. perc: Tuifeltől Simon vette el a labdát, ám lövését védte Nagy I.
    21. perc: Rácz bal oldali beadását Nahóczki alig csúsztatta a kapu fölé.
    24. perc: Nagylaki Rácz elé tálalt, akinek lövését Nagy B. bravúrral védte.
    35. perc: András labdájával
    Varga lépett ki a védők közül, s a kapu mellé helyezett.
    40. perc: Nagylaki átadásával Varga húzott el a jobb szélen, majd befelé cselezett, majd 11 m-ről ballal hatalmas gólt lőtt, 0-1.
    41. perc: Gyors hazai támadás végén Fekete szabálytalanul szerelt a 16-oson belül, a megítélt büntetőt a volt hatvani Hutter a kapufára lőtte.
    55. perc: Czipper lövését hárította magabiztosan Nagy I.
    63. perc: Ferencz jobboldali beívelését Fekete Z. jó helyzetből mellé durrantotta.
    73. perc: Nagy I. engedte ki az alapvonalon a labdát, majd kirúgásával hátba találta Ivanovicsot, akiről nagy ívben a kapuba pattant a labda, 1-1.
    A mérkőzés elején rögtön kiderült, hogy a hazaiak tartanak a vendégektől, ezért átengedték a kezdeményezést a hatvaniaknak. A mezőnyfölény még az első félidőben góllá érett. A gödöllőiek büntetőből sem tudtak egyenlíteni. Szünet után mindent egy lapra tett fel a hazai csapat, de a helyzeteikből nem tudtak gólt szerezni, ezen segített az egyébként jól védő Nagy I. kapus. A ritkán látható, szerencsés gól után ellaposodott a játék, a döntetlen a hazaiak számára hízelgő.
    Jók: Somogyi, Török, ill. Nagy Gy. T., Varga, Fekete.
    Jakab Elek: - Hetek óta jól játszunk a mezőnyben, de a helyzeteinket nem tudjuk értékesíteni.
    Bóna Zoltán: - Az idegenben szerzett pont mindig értékes, de ez nem tartozik azok közé.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1996-06-10