FC Eger-Egertej - Diósgyőri FC 1 : 1 17:00

2017.12.02, 17:52 (szerk.: 2017.12.03, 19:52)
    FC Eger-Egertej - Diósgyőr 1-1 (1-1)
    Eger, 5000 néző. V.: Kiss B. (Hidasi, Szilágyi).
    Eger: Molnár - Tóth A. - Schindler, Gyöngyösi - Bábik, Márton, Unyatinszki, Búd, Csomós, Telek - Bezzegh. Edző: Csuhay József.
    DFC: Hanyecz - Pintér - Farkas J., Farkas A., Nagy S. - Varga S., Dancs, Kiser - Kotula, Tóth Gy., Lakatos. Edző: Verebes József.
    Csere: Farkas J. helyett Földvári a szünetben, Kiser helyett Buliga, Lakatos helyett Bíró mindkettő az 58. percben, Bábik helyett Szamosi a 88. percben.
    Gólszerzők: Tóth Gy. a 28., Schindler a 35. percben.
    Sárga lap: Nagy S. a 4L, Földvári az 56., Tóth Gy. a 76. percben.
    9. perc: Varga az alapvonal közeléből Kiser elé adott, akinek 5 méteres lövését Molnár reflexmozdulattal ütötte ki.
    11. perc: Márton 18 méteres lövését fogta Hanyecz.
    15. perc: Danes 28 méteres lövését hatástalanította Molnár.
    18. perc: Tóth Gy. kecsegtető helyzetben rosszul adott középre.
    28. perc: Farkas J. labdája átszállt a védők fölött, Tóth Gy. pedig .15 méterről, egy pattanás után a kapuba lőtt, 0-1.
    35. perc: A lesre játszó védők között Schindler lépett ki, majd a kapujából messze kifutó Hanyecz mellett, kiszorított helyzetből az üres kapuba helyezett, 1-1.
    45. perc: Bábik gyenge középre adását Pintér fülelte le.
    52. perc: Kotula jobb oldalról beívelt labdáját Molnár megtolta, így azt Lakatos nem érte el.
    78. perc: Márton egy csel után ballal lőtt 20 méterről, ám Hanyecz hárított.
    80. perc: Szöglet után Buliga 21 méteres lövését fogta Molnár.
    83. perc: Búd jó labdával ugratta ki Bezzeghet, aki 16 méterről Hanveczet találta el.
    Tikkasztó hőségben, tekintélyes számú nézősereg előtt került sor a mérkőzésre, ahol a Diósgyőr kezdett lendületesebben. A vendégek letámadták a védekezésre beállt hazaiakat, akik a kontratámadásokra építették játékukat. Elénk iram jellemezte a meccset, ám a több pontatlan átadás rontotta az egyébként közepes színvonalat. Helyzetek mindkét kapu előtt adódtak, sőt egy-egy gól is, így a nézők nem unatkozhattak. Szünet után nem sokat változott a játék képe, azonban a meleg okozta fáradtság erősen éreztette hatását. A borsodi szomszédok birtokolták a labdát, kapura viszont kevés veszélyt jelentettek. Az egriek elszántan és fegyelmezetten védekeztek, megérdemelten szereztek pontot az osztályozós helyért küzdő vendégektől. Jók: Molnár, Tóth A., Schindler, Bábik.
    Csuhay József: - A Diósgyőr erőlködött, nekünk voltak lehetőségeink, de nem tudtunk élni velük.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1996-06-03