Paksi SE-Atomerőmű SE - Dunaferr SE 7 : 0 17:00

2017.12.23, 19:13
    Pünkösdi hétvége: hét a vége
    Paks-Dunaferr 7-0 (1-0)
    Paks, 800 néző. V: Tóth S.
    Paks: Zele- Jenei, Dzsinovics, Éger; Barna- NeudI (Horváth A. a 80. percben), Kiss M. (Kovács B. a 75. percben), Búzás, Orosz- Fejes (Kádár a 32. percben), Babati. Edző: Pusztai
    László.
    Dunaferr: Balássi- Harmati, Panghy, Popovics, Mikler- Nagy (Vaszkó a 81. percben), Kovács Z. (Kóczián a 12. percben), Horváth Cs., Miklya- Sowumni, Lengyel. Edző: Tajti József.
    A 2. percben Babati viharzott el a jobb szélen, beadásáról Búzás alig maradt le. Két perccel később Búzás 25 méteres szabadrúgását Balássi nagy bravúrral öklözte a mezőnybe. A 13. percben Babati sorra cselezte ki ellenfeleit, majd 18 méteres nagy erejű lövése elsuhant a jobb kapufa töve mellett. A 20. percben egy lepattanót labdát Neudl középre ívelt, de Fejes közeli fejesét Balássi ezúttal is bravúrral hárította. A 26. percben vezette első támadását a vendégcsapat, de Miklya lövése magasan a léc fölött hagyta el a játékteret. A 30. percben Kóczián a 16-oson belül buktatta a kapura törő Neudl-t. A megítélt büntetőt Búzás a jobb
    alsó sarokba helyezte. 1-0. A 43. percben villámgyors hazai támadás végén Babati lövése pattant szögletre a védőkről. Az első játékrész utolsó percében Kóczián baloldali beadását Lengyel a 11-es pontról kapura fejelte, de Zele szögletre tenyerelte a labdát.
    Szünet után az 52. percben Neudl lefutott az alapvonalig, beadása lepattant a védőkről Búzás elé, de a szőke középpályás lövése a kapu fölött suhant el. Az 58. percben Kiss M. lefutotta a védőket, közép- readása Neudl elé került, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. A 62. percben Babati egy elveszettnek hitt labdára rárajtolt, az alapvonal előtt elérte, s beadását Kádár 8 méterről a hálóba fejelte. 3-0. A 65. percben Panghyt második sárga lap után a játékvezető kiállította. A szabadrúgást Orosz legurította Kádárnak, s a csatár 20 méterről óriási gólt ragasztott a bal alsó sarokba. 4-0. A 75. percben Babati immár sokadszor iramodott meg a jobb szélen, beadását ezúttal Búzás lőtte a hálóba. 5-0. Egy perccel később 15 méterről Babati bizonyult eredményesnek. 6-0. A 88. percben két cserejátékos össz- játéka hozta a hetedik paksi gólt. Kovács B. meghúzta a
    jobb oldalt, s beadásából Horváth Á. 10 méterről beállította a végeredményt. 7-0.
    A paksiak a helyi mille- centenáriumi ünnepséghez méltó szórakozást nyújtottak a mérkőzést választó szurkolóiknak. A pünkösdi találkozón a hazaiak az idei legjobb játékukat nyújtva lehengerelték a tartalékos dunaújvárosiakat, akik mélyen tudásuk alatt játszottak. A 12. percben Kovács Zoltán, a Dunaferr középpályása talpcsonttörést szenvedett. Jók: Babati, Dzsinovics, Kádár, Barna, Búzás, illetve Sowumni, Miklya.
    Pusztai László: — Minden összejött, ami szükséges ahhoz, hogy a városi sörfesztivál hangulatában megmaradjon a jókedv és a vidámság.
    Tajti József: — A három pontnál sokkal többet vesztettünk . . .

Forrás: Tolnai Népújság, 1996-05-28