Keszthelyi Haladás FC - BKV Előre SC 3 : 4 17:00

2020.03.24, 00:13 (szerk.: 2020.03.24, 09:06)
    Keszthelyi Haladás FC-BKV Előre 3-4 (2-1)
    Keszthely, 600 néző. Vezette: Dubraviczky (4), (Hosszú, Horváth O.).
    KESZTHELY: Szabó I A. 7 - Gracza 6, Tresó 5, Máté 5 - Ócsai 6, Csörnyei 6, Gőgh 7, Fonnyadt 5-2=3 - Mátó 6, Klempa 6, Szőcze 5. Edző: Tóth Béla.
    BKV Előre: Sárkány 6 - Gyimesi 5, Wohl 6, Széplaki 6, Arató 6 - Soós 5, Erős 8, Tóth J. 6, Molnár 6 - Szeitl 6, Szántó 5. Edző: Sárosi László.

CSERE: Szántó helyett Tóth Zs. (5) a szünetben, Szőcze helyett Szabó II A. (-) a 67,, Gőgh helyett Hajba (-) a 71., Szabó I A. helyett Jánosa (-) a 89. percben.

GÓLSZERZŐ: Gőgh (húsz méterről a bal alsó sarokba lőtt) a 10. (1-0), Erős (a kapust is kicselezve, tíz méterről gurított a bal alsó sarokba) a 15. (1-1), Klempa (Ócsai beadásából hat méterről a léc alá fejelt) a 23. (2-1), Erős (tizenegyesből lőtt a jobb sarokba) a 46, (2-2), Szeitl (tíz méterről lőtt a léc alá) az 55. (2-3), Erős (18 méteres szabadrúgásból félmagasan a kapu bal oldalába) a 65. (2-4), Mátó (Máté beadásából a léc alá fejelt) a 89. percben (3-4).

SÁRGA LAP: Gőgh a ll., Ócsai a 31., Csörnyei a 46., Széplaki a 49., Soós a 60., Gyimesi a 80. percben.
    KIÁLLÍTÁS: Fonnyadt (reklamálásért) a 70. percben.

Három hatalmas Előre-helyzettel és ritkán látható bravúros Szabó védésekkel indult a meccs.
    Ezután a Keszthely ugyan teljesen kiegyenlítette a mezőnyben a játékot, de megsínylették a középhátvéd Lázár hiányát, így szokatlant sok helyzetet láthattak a nézők. A második félidő elején egy indokolatlan tizenegyessel az addig is sokat tévedő játékvezető a mérkőzés főszereplőjévé lépett elő, és ezt követően teljesen indiszponálttá vált, tekintélyét vesztette, kicsúszott a kezéből a találkozó, ahol reklamálásokért röpködtek a lapok. A helyzetek aránya a vendégek győzelmét indokolta, kár, hogy az egészet beárnyékolta a játékvezető működése,

Tóth Béla: - A játékvezető ténykedése ezen a mérkőzésen erősen kritizálható volt,.. A mutatott játékhoz azonban mindkét csapatnak gratulálok.
    Sárosi László: - A nézők számára nagyszerű, az edzők számára viszont hajmeresztő, elképesztő meccs volt.

Forrás: Nemzeti Sport, 1996-05-28