Tiszakécskei FC - Hajdúnánási FC 1 : 0 19:00

Tiszakécske, 2500 néző. Vezette: Hidasi (Megyebíró, Hra- bovszky).
    Tiszakécske: Derdák -Schultz, Izsák, Drágán, Gazdag, Molnár, Szaszovszky, Szántó (Bujáki 66., Maczkó, Bánföldi, Török. Edző: Szurgent Lajos.
    Hajdúnánás: Nagy III. - Papp, Nagy I., Raducu, Pipó, Szemán, Kondora, Vonyigás (Vígh a 46.), Fazekas, Nagy II., Vass. Edző: Vígh Tibor.
    Sárga lap: Vonyigás a 24., Molnár a 65., Nagy I. a 81. perc.
    10. perc: Szaszovszky ütközött Szemánnal, akit esés közben megütött, mire a bíró kiállította a kécskei labdarúgót.
    15. perc: Bánföldi 18 méteres szabadrúgása alig kerülte el a kaput.
    18. perc: Vass letalpalta Schulzot, így a nánási játékos is mehetett zuhanyozni.
    28. perc: Szántó 17 méteres szabadrúgását védte bravúrral Nagy III.
    34. perc: Bánföldi vezette fel a labdát, majd Törökhöz pasz- szolt, aki egy csel után 17 méterről nagy erővel a bal felső sarokba bombázott, 1-0.
    75. perc: Bujáki jobb oldalról elvégzett szabadrúgását védte a nánási kapus.
    88. perc: Bánföldi iramodott meg a bal oldalon, kicselezte a védőjét, majd az üres kapu mellé lőtt.
    A végig agresszív, támadó futballt játszó Tiszakécskét a kiállítás sem zavarta meg. Török szépségdíjas találatával a vezetést is megszerezte. A széleken ügyesen mozgó Szántó és Maczkó, valamint az egyre nagyobb kedvvel futballozó Bánföldi több helyzetet dolgozott ki. Fordulás után is végig a hazaiak voltak fölényben, a nánásiak még a tiszakécskei kapuig sem igen jutottak el.
    Kitűnt: Török, Izsák, Gazdag, ill. Nagy III., Raducu.
    Szurgent Lajos: -Kiszenvedtük a 3 pontot, és ez a hitünk visszaszerzéséhez fontos volt.
    Vígh Tibor: - Megérdemelten nyert a Kécske, jobban játszott, jobban akarta a győzelmet.

Forrás: Petőfi Népe, 1996-04-29