Nyíregyházi FC - FC Hatvan 4 : 0 17:00

2017.11.23, 16:43
    Megílletődötten futballozott a Hatvan
    Nyíregyháza - FC Hatvan 4-0 (2-0)
    NB II.-es labdarúgó-mérkőzés. Nyíregyháza, 2000 néző. V: Hrabovszky (Mezei, Szabó I.).
    Nyíregyháza: Feke - Szatke, Drobni, Barna, Göncz - Kovács, Bagoly, Besenyei, Csehi
    - Sira, Domokos. Edző: Tóth János.
    Hatvan: Nagy I. - Varga, Károly, Szabados, Cseresznyik - Karkusz, Nagy Gy. T., Orovecz, Bíró - Németh, Austin. Edző: Tóth Dénes.
    Csere: Nagy Gy. T. helyett Gephard a 46., Sira helyett Ádámszki az 55., Kovács helyett Lelt a 66., Cseresznyik helyett Tóth D. a 79. percben.
    Gólszerző: Kovács a 12., Besenyei a 18., Bagoly a 88., Lelt a 90. percben.
    Sárga lap: Károly, a 29., Karkusz a 4L, Kovács a 68. percben.
    10. perc: Domokos kilépett a védők közül és 11 méterről a felső lécet találta el.
    11. perc: Orovecz 16 méterről alig lőtt kapu mellé.
    12. perc: Varga késlekedett a labda elrúgásával, Kovács elfutott és a bal sarokba lőtt, 1-0.

18. perc: a hatvani védők röviden szabadítottak fel, Besenyei lövése Nagy I. előtt megpattant és a bal sarokba vágódott, 2-0.
    24. perc: Bagoly 14 méterről lőtt kapu mellé.
    30. perc: Austin elfutott a bal oldalon, de önző módon a kapu mellé lőtt.
    40. perc: Austin Bíró elé tálalt, de a ballábas játékos elhamarkodottan rúgta el a labdát.
    49. perc: Karkusz beadását Austin fejelte kapu mellé.
    67. perc: Orovecz 17 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre.
    76. perc: Lelt lesgyanús helyzetben lépett ki a védők közül, de Nagy I. kezébe emelte a labdát.
    88. perc: Lelt beadásából Bagoly fejelt a hálóba, 3-0.
    90. perc: Lelt elfutott és éles szögből a hálóba lőtt, 4—0.
    Nem a legjobb előjelekkel érkeztek a vendégek a Nyírségbe, hiszen négy állandó játékosuk - Schwarcz, Nyikos, Lénárt, Gephard - hiányzott a kezdő csapatból. Erre kitűnően ráéreztek a hazaiak és 18 perc alatt két gólos vezetéshez jutottak a megilletődött vendégekkel szemben. Akkor Tóth Dénes átszervezte csapatát, Austin középpályás lett és a hatvaniaknak is adódtak lehetőségei. A második játékrészben a vendégek kezdtek jobban, a Nyíregyháza visszaállt az eredmény tartására, de Austin elszalasztottá a gólszerzési lehetőséget. Az utolsó percekben két kontratámadással fölényes győzelmet aratott a Nyíregyháza.
    Jók: Drobni, Besenyei, Csehi, ill. Károly, Szabados, Austin.
    Tóth János: - A játékosok és a vezetők hitének köszönhető ez a szép tavaszi menetelés, amely remélhetőleg egy hosz- szabb sorozat kezdete lesz.
    Tóth Dénes: - Sajnos mára elfogytak a katonáink, ami meglátszott az eredményen.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1995-06-19