2. Nemzeti Sport: 3.000

2017.09.25, 09:30 (szerk.: 2017.09.25, 10:34)
    FC Hatvan - MTK 1-1 (1-1)
    Hatvan, 3000 néző. V.: Kiss B.
    Hatvan: Nagy - Nagy Gy. T., Gephard, Schwarcz, Cseresznyik —Lénárt, Nyikos, Orovecz, Karkusz - Mózner, Bíró. Edző: Tóth Dénes.
    MTK: Bíró - Jávorka - Salacz, Tamási - Horváth, Szabó, Farkasházy, Csillag, Zsivótzky - Takács, Kenesei K. Edző: Bicskei Bertalan.

Csere: Szabó helyett Nagy S. az 51., Nagy Gy. T. helyett Németh az 58., Kenesei K. helyett Répási a 68., Orovecz helyett Juhász K. a 86. percben.

Gólszerző: Orovecz a 15., Zsivótzky a 41. percben.

Sárga lap: Lénárt a 40., Orovecz a 60., Tamási a 63., Nagy S. a 66., Takács a 70. percben.

2. perc: Karkusz jól irányzott beadásáról Mózner lekésett, így odalett a helyzet.
    11. perc: Mózner ívelését Nyikos tovább fejelte, majd Schwarcz fejelt a labdába, amit Bíró kapu mellé lőtt.
    15. perc: Orovecz vezette fel a labdát, aztán mintegy 30 méterről a bal felső sarokba bombázott, 1-0.
    18. perc: Lendületes támadás végén Kenesei K.-t szerelték nehezen a hatvani védők.
    27. perc: Takács lövése adott munkát Nagynak.
    40. perc: Zsivótzky 22 méteres szabadrúgását Nagy kapus csak beljebb tudta segíteni, 1-1.
    57. perc: Zsivótzky szöglete után ismét Nagy kapus bravúrjára volt szükség.
    67. perc: Takács lövését vetődve hárította a hatvaniak kapusa.
    70. perc: Répási a felső kapufát találta el.
    79. perc: Mózner egy lefordulás után jól nyeste a labdát kapura, de Bíró kapus szögletre hárított.
    85. perc: Mózner átadása után Németh kicselezte a védőket, majd a kapust is, aztán 3 méterről mellé lőtt. Óriási gólhelyzet volt!
    87. perc: Nyikos fejesét védte Bíró.
    90. perc: Takács lövése a kapufa mellett suhant vonalon túlra.

Meglepetésre hazai rohamokkal indult a mérkőzés, negyedóra múltán a hatvani származású, de egykor MTK-s Orovecz talált a kék-fehérek hálójába. A továbbiakban mezőnyfölénybe kerültek a fővárosiak, voltak gólhelyzeteik, mégis szabadrúgásból egyenlítettek. Szünet után is többet támadott a listavezető, de igazi gólhelyzete a Hatvannak akadt, amit Németh harcolt ki, ám elpuskázott. Jó iramú, fordulatokban gazdag mérkőzésen összességében kitűnően szórakozhatott a szép számú közönség.

Jók: Gephard, Schwarcz, Orovecz, Mózner, ill. Bíró, Zsivótzky, Takács.
    Tóth Dénes: - A hőség hűséget eredményezett, mert játékosaim igazi sportemberekként küzdöttek a győzelemért, amit szerintem megérdemelt volna a csapat.
    Bicskei Bertalan: — Időnként nem hittem a szememnek, milyen helyzeteket tudunk kihagyni, a végén pedig örülni kellett a döntetlennek.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1995. április 24.