Bajai FC - Szekszárdi Polgári SE 2 : 1 17:00

2018.01.19, 20:06
    Két tizenegyes egy gólt ér Baján
    BAJAI FC-SZEKSZÁRD 2-1 (1-1)
    Baja, 1000 néző. Vezette: Hanyecz (Hrabovszky, Szőke)
    Bajai FC: Szabó L.- Kiss J„ Raffai, Szabó Z. (Kovács I. az 50. percben), Kovács B., Faddi, Kiss M., Ádám, Koch, Csintalan (Imre a 35. percben), Horváth Á. Edző: Hímer István.
    Szekszárd: Mausz- Somogyi, Pranter, Pető, Gyén, Kovács R„ Cseke (Pilisi a 68. percben), Panghy, Pálfi, Horváth J., Nagy. Edző: Kniesz Mátyás.
    Sárga lap: Panghy a 68., Kovács B. a 90. percben.
    6. perc: Horváth Árpádot buktatta Somogyi a bal oldalon, már 16-oson belül. A büntetőt Kovács B. gyengén a bal alsó sarokra helyezte, és Mausz vetődve kiütötte a labdát.
    35. perc: Kiss J. beadását Pető két méterről a saját kapujába fejelte. 1-0.
    36. perc: A vendégek jobbszélsője, Horváth J. futott el a szélen, visszagurítását pedig Cseke helyezte a kapuba. 1-1.
    70. perc: Kiss J. fejjel indította Kochot, akit Pranter szabálytalanul szerelt a büntetőterületen belül. Az újabb 11 -est a kapus, Szabó L. lőtte a bal alsó sarokba. 2-1.
    75. perc: Egy jobbról érkező beadást Imre a rövid sarokról a bal kapufára csúsztatott.
    A találkozó kezdete előtt vált biztossá, hogy Carlos, a BFC argentin légiósa a Ferencvárosnál folytatja pályafutását. A hazaiak óriási lendülettel kezdtek, de csak öngóllal tudták megszerezni a vezetést. A vendégek azonban váratlanul, egy percen belül egyenlítettek. Végül Koch buktatása után ismét 11-eshez jutottak a hazaiak, és kapusuk, Szabó L. révén értékesítették is.
    Kitűnt: Szabó L., Raffai, Kiss M. illetve Panghy.
    Hímer István: - Nagy fegyvertény, hogy zsinórban harmadszor is győztünk, ám a játék még sajnos akadozik.
    Kniesz Mátyás: - Örülök neki, hogy a hazai pálya minden előnyét élvező bajaiak dolgát megnehezítettük. Egyébként megérdemelten nyert a Baja.

Forrás: Petőfi Népe, 1994-04-25