Diósgyőri FC - III. Kerületi TVE 1 : 6 17:00

2020.04.07, 01:48
    Diósgyőri FC-III. Ker. TVE 1-6 (1-2)
    Diósgyőr, 1500 néző. Vezette: Cserna (7) (Márta, Tompos).
    DIÓSGYŐR: Körmös 3 - Farkas 4, Vadicska 4, Vámosi 4, Nagy N. 4 - Varga S. 3, Máriási 4, Csillag 4, Koppány 4 - Csőke 3, Vitelki 6. Edző: Kálmán Vilmos.
    III. KER. TVE: Zay 0 - Földvári 6, Pálvölgyi 6, György 5, Metzger 5 - Kiss I. 6, Kósa 7, Varga L. 5, Perger 4 - Jankov 6, Kajdy 5. Edző: Rákosi Gyula.
    CSERE: Kajdy helyett Takács (5) a 46., Perger helyett Juhász (5) a 48., Koppány helyett Kovács Zs. (4) az 57., Varga S. helyett Oleár (-) a 70. percben.
    GÓLSZERZŐ: Vitelki (13 méterről a kapu bal oldalába) a 18. (1-0), Kosa (öt méterről a jobb sarokba) a 37. (1-1), Jankov (nyolc méterről a kapu közepébe) a 44. (1-2), Kósa (11-esből) az 53. (1-3), Kiss I. (nyolc méterről a bal sarokba) a 86. (1-4), Jankov (három lépésről a bal alsó sarokba) a 88. (1-5), Takács (öt méterről fejjel a jobb sarokba) a 89. percben (1-6).
    Csalódott csapatok léptek pályára, hiszen az idény elején beharangozott célok közül egyiküknél sem vált valóra semmi... Gyér érdeklődés volt, a szurkolók is érezték, hogy nem lesz nagy baj a távolmaradásuk. Az első félórában a DFC ügyesen kombinált, helyzeteket teremtett, ám a szünet után az együttes teljesen szétesett gárda benyomását keltette. Az óbudaiak kényük-kedvük szerint vezethették támadásaikat, s szétzilálták az erejükkel is elkészülő diósgyőrieket. A hazai szurkolók döntő többsége füttykoncerttel búcsúztatta csapatát, és nagy ünneplésben részesítette a derekasan vitézkedő vendégegyüttest.
    Kálmán Vilmos: - Ezzel a dicstelen mérkőzéssel fejeződött be az egész tavaszi vesszőfutás .
    Rákosi Gyula: - Nagyarányú győzelmünk engem is meglepett, fiatal csapatomnak ma minden sikerült.

Forrás: Nemzeti Sport, 1994-06-13